Autor Wątek: [Audi A4 B6] 2.0 FSI problem kontrolka EPC, silnik gaśnie.  (Przeczytany 8923 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

walduss

• Gość
[Audi A4 B6] 2.0 FSI problem kontrolka EPC, silnik gaśnie.
« dnia: Lipiec 20, 2009, 22:26:25 »
Witam. Mam od jakiegoś czasu problem z silnikiem 2.0 FSI, 150KM w A4 z 2003r.
Zaczeło sie od nabica klimy, tylko wyjechałem z warsztatu i wyraznie czulem
spadek mocy i silnik gasł co chwile, zapalała się pomarańczowa kontrolka EPC,
Może to przypadek i nie mieć związku z nabiciem klimy ale wcześniej to sie nie działo.
Gdy dodaje gazu obroty czasem wolniej spadają a po chwili normalnie już - szybciej,
bylem w warsztacie, autko stało tam tydzień coś pogrzebali, wymienili niby czujnik,
przeczyścili przepustnice, skasowali błędy, zapłaciłem im dopiero po 2 dniach, bo chciałem
najpierw się upewnić, że jest zrobione. Wydawało mi się, że jest ok ale niestety po paru dniach
problem powrócił... Znowu gdy dodaje gazu wyskakuje co jakiś czas kontrolka EPC,
dzieje się tak  przy rożnych obrotach czasem przy 1500 czy 2000, najczęściej 3000-4000 lub więcej,
gaz wtedy już nie reaguje, spada do wolnych obrotów i silnik gaśnie. Przy wolnych obrotach tez potrafi
się zapalić, bez dodawania gazu i silnik po chwili jak by "dławi się" i gaśnie..
Dodam, ze silnik nierówno pracuje, czuć drgania i widać jak obroty minimalnie skaczą...
Paliwa mam ponad pół zbiornika.
Kod błędu z warsztatu:

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ!

Chłopaki z serwisu starszą mnie, że prawdopodobnie będą większe koszty bo będzie trzeba
wymienic pompę paliwa tą w bagażniku albo w zbiorniku bo niby nie daję odpowiedniego ciśnienia...
tak mi tłumaczyli... A znowu inny mechanik powiedział, ze wystarczy dostroić przepustnice i powinno
być wszystko ok..

Proszę o jakąś pomoc, jak ktoś wie o co chodzi.
I czy to faktycznie coś poważnego??
Dzięki i Pozdro

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 12:03:56 wysłana przez RKT »

marcindog

• Gość
Odp: [AudiA4 B6] 2.0 FSI problem kontrolka EPC, silnik gaśnie.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2009, 00:23:03 »
Sorry - ja nie potrafię Ci pomóc choć widzę, że temat bardzo Cię nurtuje.
Przykro mi waldusiu, ale silniki FSi/TFSi, są dla mnie tajemnicą, a na chwilę obecną większość znawców jest na letnim zlocie a4club.eu w Kiekrzu (Wlkp.)

Offline AiG

• FANATYK
  • Kraj: Tam gdzie Audi
  • Miasto: Audi
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 2.5 v6
  • Rocznik Auta: 1999
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2009, 00:25:47 »
Te silniki mają swój świat poprostu

walduss

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:26:05 »
Silniki 2.0 FSI z tego co wyczytałem to dużo się nie różnią od normalnego 2.0. Może to faktycznie wystarczy wymienić jakiś czujnik? Bo myślę, że mi w warsztacie nie wymienili...:(

O silnikach FSI:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fuel_Stratified_Injection

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2009, 23:27:36 wysłana przez walduss »

marcoedi

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2009, 18:16:35 »
hej.Nie wiem czy juz nie zrobiles autka ale mialem indentyczny problem w a4 2002.jezdzilem po servisach i po wymienieniu  paru elementow pomoglo....przeczyszczenie czujnikow od paliwa

Offline damian--

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Hiszpania
  • Miasto: Zaragoza
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 2.0 131KM
  • Rocznik Auta: 2003
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2009, 21:12:09 »
Witam widzę , że już trochę czasu upłynęło ale tak na wszelki wypadek pisze bo miałem identyczną sytuację i wczoraj oddałem auto do serwisu i o dziwo po 2ch godzinach było już sprawne..przyczyna---sensor(czujnik)    G-28  pozdrawiam

Offline Rudolf_102

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika: AVJ 1.8T 150PS
  • Rocznik Auta: 2002
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2010, 21:44:34 »
Kontrolka EPC to pedal gazu, poniewaz nasze auta maja elektroniczne przepustnice,
po zalaniu paliwa wysokooktanowego komputer musi zmienic afr, najwyrazniej z jakiejs przyczyny tego nie zrobil i doszlo do spalania stukowego bo mieszanka byla zbyt bogata, byc moze filtr powietrza przypchany, najlepiej zalej v-power i zapnij VAG-a

Koledzy mam podobną sytuację.. Odpalam auto po krótkim postoju (nie do końca wystudzone) i raz zakręce nie odpala, za drugim razem odpala i zapala (a raczej nie gaśnie) mi się kontrolka EPC - auto jest ciągle na automatycznym ssaniu (1200 obr/min.). Póki co jak zapala się z kontrolką EPC to po kilkunastu sekundach gaszę i odpalam ponownie i jest wszystko ok potem.. Generalnie nic się złego nie dzieje podczas jazdy

Czy z powyższego cytatu mam rozumieć że niedobrze dla silnika jest lać paliwo raz 95 a raz 98?

Do serwisu nawet nie jadę bo nie wywołam dla nich na zawołanie zapalenia się kontrolki więc nic nie znajdą.. A i tak powiedzą że to przez złe paliwo.. A co ja mam zrobić - leje się na statoil czasem 95 czasem zimą 98 - myślałem że to ok..

Czy elektroniczną przepustnicę też się czyści? Czy czyszczenie/wymiana załatwią sprawę?

a może to coś innego - chciałbym pojechać do serwisu i zlecić konkretną a nie słuchać że złe paliwo zalewam i że nic na to nie można poradzić

pozdrawiam

Offline slawek05

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Kraj: polska
  • Miasto: olsztyn
  • Oznaczenia Silnika: 2,0 fsi
  • Rocznik Auta: 2003
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2010, 00:07:22 »
masz problem z pompa wysokiego cisnienia jest zamocowana na glowicy razem z zaworem n278