Autor Wątek: [Audi A4 B6] Obsługa komputera pokładowego  (Przeczytany 20915 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian_3dfx

• STAŁY BYWALEC
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Bochnia
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 2.5 TDi AKE
  • Rocznik Auta: 2001
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Małopolskie
[Audi A4 B6] Obsługa komputera pokładowego
« dnia: Czerwiec 21, 2009, 10:51:56 »
witam.
kupilem wczoraj na zachodzie audi a4 b6 2001 z grudnia 2.5 rdi quattro i nie wiem duzo rzeczy co i jak.
nie wiem jak obslugiwac komputer chodzi mi o sledzenie spalania i takich pierdol,zmiany jezyka wyswietlania komunikatow chociazby ang..prosze kogos o pomoc bede wdzieczny. to chyba podst wersja,nie ma nawi,skory ani tel tylko wielofunkcyjna kiere...pozdr i dziex z gory
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 14:12:27 wysłana przez cayenne »
kto ma...ten wie co ma

zbyszekop

• Gość
Odp: problem z obsługą audi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2009, 11:03:44 »
moge ci polecic kupienie instrukcji polskiej na allegro ja kupilem i jest ok.

MarTa

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:43:08 »
Adrian_3dfx kolego , zapraszam najpierw do działu "Witamy" ---> http://www.a4club.eu/witamy-w-audi-a4-club-polska/ i uzupełnij dokładnie dane w profilu, bo póki co oprócz normalnych info wyświetlają się jeszcze jakieś bzdety  :wink:

instrukcja obsługi do B6 w języku polskim nie występuje póki co w formie elektronicznej, jak narazie można ją dostać jedynie w salonie w wersji papierowej :) ale jak masz jakieś problemy z obsługą FIS'a to pisz troszkę konkretniej jakie, to postaramy się Ci pomóc, wykorzystując własne doświadczenia :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 12:53:00 wysłana przez MarTa »

marcindog

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:55:35 »
.... na prawej matentce (od wycieraczek) z boku masz masz przełącznik : naciśnięcie go powoduje na wyświetlaczu (FIS) pokazanie wartości : spalanie chwilowe --> (kolejne naciśniecie) średnie spalanie --> śr. prędkość --> czas podróży --> dystans przejechan od momentu odpalenia silnika --> dystans do przejechania na paliwie w zbiorniku ....
Od spodu manetki masz guzik : naciśnięcie go powoduje przełączenie komputera na tzw. drugi zakres - to samo co powyżej, lecz są to wartości zebrane od momentu skasowania/wyzerowania danych np. z ostatniego roku ...
Naciśnięcie i przytrzymanie go, powoduje wyzerowanie danego zakresu --> jeżeli jesteś na drugim zakresie skasuje /wyzeruje dane drugiego zakresu .... jak przełączysz na zakres 1, naciśniesz i przytrzymasz --> skasuje/wyzeruje dane zakresu 1...
Ustawienie języka na FIS-ie (komunikaty) do ustawienia jedynie VAG-iem .... jeżeli się pomyliłęm proszę userów o poprawienie  :worshippy:

Adrian_3dfx - zapraszam do działu witamy  :declare:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 12:59:15 wysłana przez marcindog »

Offline Adrian_3dfx

• STAŁY BYWALEC
Odp: [Audi A4] problem z obsługą audi
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2009, 14:32:03 »
no to w takim razie jest kaszana w moim audi bo nie mam zadnych przysiskow na manetce od wycieraczek;/
tzw porazka...
czyli ten caly FIS to nie byl standard w audi a4 miedzy 00-04? sadzilem ze tak...dziekuje za info..ale czy te menetke mozna dolozyc? tzn czy kompyter jest tak zbudowany by mozna ja bylo zamontowac bo czytalem tu i owdzie ze to mozliwe tylko czy bez modyfikacji kompa? bede nadal odkrywal auto jak bede potrzebowal pomocy napewno skorzystam;)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 15:10:02 wysłana przez Adrian_3dfx »
kto ma...ten wie co ma

marcindog

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2009, 15:36:31 »
Pewnie masz tak jak ja ... pół-FIS ... czyli na wyświetlaczu masz stację radiową, temperaturę i zasięg czyli dystans do przejechana na paliwie ze zbiornika ... podobno VAG-iem można zmienić wyświetlanie zasięgu na jedną z funkcji wymienionych we wcześniejszym moim poście ... można wymienić cały zestaw przełączników na takie z obsługą pełnego FIS-a ...

Offline Adrian_3dfx

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2009, 19:19:11 »
duzo to jest roboty z tym? tzn manetki kupic i virusa zapodac jakiegos??
troche kulawo ze tego nie ma w serii no ale coz..nie odrazu s8 zbudowano;)
kto ma...ten wie co ma

marcindog

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2009, 19:56:33 »
... kupić manetki, uporać się z podłączeniem elektryki ... trochę zabawy jest. Ktoś z Forum to robił tylko nie mogę sobie przypomnieć... co do virusa - jest to program "mapa" tzw. soft zwiększający osiągnięcia i wydajność silnika  :D

Bart79

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2009, 23:45:59 »
Wymiana manetki to nie wszystko musisz wymieni licznik na pełen fis (kolorowy) roboty trochę jest wgranie programu to koszt zależy gdzie robisz od 1000pln w górę program daje maks 30% mocy więcej i spalanie trochę mniejsze.

Offline Adrian_3dfx

• STAŁY BYWALEC
Odp: [Audi A4 B6] Obsługa komputera pokładowego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:08:19 »
no to chyba fisa sobie daruje..jak mam tysiaka wydobyc to wole troche kopyt dodac chipem;)
ale najpierw podstawy po sprowadzeniu samochodu...;)
pozdro wszystkim
kto ma...ten wie co ma