Autor Wątek: [Audi A4 B5] Woda na podłodze po stronie kierowcy.  (Przeczytany 23246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzyno

• Gość
Odp: [Audi A4 B5] Woda na podłodze po stronie kierowcy.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2009, 17:36:46 »
No i finał -woda w aucie to już historia-dla pewności byłem u znajomego mechanika ,ponownie robiliśmy test z polewaniem obficie wodą przedniej szyby po 5 minutach pojawiła się  kropla na wiązkach kabli -przyczyna uszczelka pod obudową komputera , na moje szczęście mechanik miał takową wymienił  założył obudowę i znowu test z wynikiem 100% pozytywny-wody nie ma.(zapłaciłem  100 zł bo mechanik musiał podpiąć laptop a przy okazji skasował palącą się kontrolkę airbag)Podsumowując wcześniejsze moje posty:przyczyna dostawania się wody po stronie kierowcy oraz pasażera za kierowcą to :zatkane odpływy pod akumulatorem oraz serwem trzeci odpływ bardzo mały między rurkami klimy,zabrudzenia pod obudową komputera(czyściłem kompresorem powietrzem 0,5 MPa ,tony brudu wyleciało który blokował prawidłowy odpływ) nieszczelna uszczelka pod obudową komputera i na koniec przebita uszczelka linki podnoszenia maski(wprowadzono przewód od autoalarmu) jeśli masz podobny problem radze zacząć od tych rzeczy które wymieniłem,oczywiście pierwsze co powinno się zrobić to demontaż fotela , podniesienie tapicerki oraz "test z wodą"koledzy już opisali jak to zrobić-mnie się udało czego i Wam życzę-Krzyno

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2009, 19:31:14 »
potwierdzam też mi się nalało przez tą uszczelkę pod komputerem, cała tapicerka w środku zamokła, odkręciłem kompa odtłuściłem, złożyłem na silikonie i czekam aż wyschnie jutro próba z wiaderka :)

Offline remi

• FANATYK
  • Kraj: Polska
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 ADP 101 KM
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2009, 21:15:17 »
Powiem Ci , że 3 dni robiłem poprawki w silikonowaniu. Woda to woda wszędzie znajdzie ujście, ale dałem radę. Czarny silikon zastosowałem

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 21, 2009, 19:34:03 »
ok, ja przyznam też walczyłem z tą usterką i to w dwóch autach, odpisuje dopiero teraz gdyż chciałem mieć pewność iż zrobiłem dobrze, po wielu próbach jest git, pod plastikową puszką sterownika jest taka piankowa uszczelka, która nie wytrzymuje widocznie kaprysów pogody, i w głównej mierze przez nią ciekło do środka, zapewne nie jestem jedyny któremu się tak działo, a więc krótko i treściwie, odkręcamy obudowę sterownika, ściągamy tamtą uszczelkę i albo kupujemy w ASO albo składamy na porządnym silikonie, jak ręką odjął nic nie cieknie, dodatkowo możemy udrożnić odpływy jeden pod akumulatorem jeden pod serwo oraz mozna przepchać też ten pod nagrzewnicą, tak zrobiłem jest git...

Offline damianos

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: RADOMSKO/Częstochowa
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI
  • Rocznik Auta: 2002
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2010, 16:55:21 »
U mnie woda pojawiła sie po stronie pasażera podczas duzych opadów cały dywanik od strony pasażera robił sie mokry Okazało się ze po widzycie na przegladzie klimatyzacji i wymianie filtra kabinowego zapomnieli założycz mi osłonę filtra kabinowego i dlatego dostawała sie woda

Offline Jacek B

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Miasto: Działdowo
  • Rocznik Auta: 1997
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 06, 2010, 21:44:51 »
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post. Mam od kilku miesiecy A4. Od niedawna mam problem z wodą pod dywanikiem. Zrobiłem test lania wody pod komputer z butelki. Woda przepływała z pod komputera do rynienki z akumulatorem i dalej odpływami spływała na ziemie. W trakcie testu miałem odgietą tapicerke na podłodze z przodu po stronie kierowcy. Jest tam wiązka przewodów która biegnie do tyłu. po tych przewodach w trakcie testu spływała woda, delikatnie, ale w trakcie godzinnego deszczu woda dosłownie zalewa całą podłoge pod nogami kierowcy. Wysuszyć to jest bardzo ciezko i jest to długotrwałe. Czy ktoś poradzi jak zabrać sie do uszczelnienia tego miejsca pod komputerem? od czego zacząć? Nie wiem jak wykrecić komputer żeby czegoś nie zepsuć. Widze tam tylko jedną śrube którą poluzowałem ale komputer dalej był nieruchomy. Czy trzeba odkrecić wycieraczki i zdjąć podszybie zanim zdemontuje komputer? Gdzie jest reszta śrub do odkrecenia tej obudowy? Nieszcelność szyby razcej wykluczam bo gdy lałem wode poszybie to na dole leciało jej tyle samo co w przypadku lania wody bespośrednio pod komputer.

Z góry dzieki za wskazówki
Pozdrawiam
Jacek

Offline Madiba

• JUST 4 FUN
  • ADMIN
  • PROFI
  • *
  • DUDA Architektura Budownictwo
    • Audi A4 Club Polska
  • Miasto: Chrzanów
  • Model: inne
  • Oznaczenia Silnika: 3.5 TOD
  • Rocznik Auta: 2001
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:41:40 »
ja to przerabialem na kilka sposobów. Wiekszosc kolegów uszczelniala to silikonem. U mnie niestety po roku to sie rozszczelnilo. Kup za chyba 30pln ori uszczelke pod kompa, załóż ja mocno dokrecajac sruby i zapomnij o problemie

Offline Jacek B

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 07, 2010, 19:49:42 »
Witam, a gdzie kupić taką uszczelke? I czy łatwo jest wykrecić tego kompa? Ktoś może ma jakieś wskazówki?

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 08, 2010, 00:28:36 »
w ASO kupisz uszczelkę, ja uszczelniałem na silikonie klej się nazywa DIRKO najlepszy uszczelniacz jaki znam, kompa jest łatwo wykręcić, najpierw śrubki od pokrywy, później wyciągasz sterownik, a na końcu całą obudowę na dwóch śrubkach jest przykręcana pod nią jest właśnie ta uszczelka

Offline Jacek B

• ZIELONY
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:33:32 »
Dzieki za odpowiedź. Ten sterownik to na jakimś kablu jest pewnie, nic tam nie bedzie trzeba odłączyć? Bo tego sie boje bo sie kompletnie nie znam. Dalej w kierunku kabiny za komputerem jest coś jakby naklejona guma i ona jest lekko odklejona. Czy to też może być do naprawy? Czy przez internet można gdzieś zamówić taką uszczelke czy szukać w ASO?

Pozdrawiam