Autor Wątek: [Audi A4 B6]Montaż radia concert  (Przeczytany 22655 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SylverStone

• Gość
[Audi A4 B6]Montaż radia concert
« dnia: Marzec 11, 2009, 22:23:05 »
Witam,na dzien dzisiejszy mam założone w Audi radio chorus na kasety,chciałbym zmienic te radio na oryginalne na cd i zastanawiam sie czy da sie zamienic na radio Concert o takie:http://www.allegro.pl/item570445405_radio_audi_a4_concert_cd_mp3.html
Te na kasety jest mniejsze ale widzialem takie radia zamontowane w Moim modelu.Co trzeba zrobic czy trzeba cos dokupowac,jakis wiekszy panel czy cos,bo wydaje mi sie ze nie zmiesci sie nad klimatronikiem.A takze pytanie czy w przypadku radi oryginalnych Audi na cd we wszystkich modelach pojawiaja sie defekty z głosnoscia czy juz potem wyeliminowno to?Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 19:00:59 wysłana przez Murzyn »

NUTI

• Gość
Odp: [A4 B6]Montaż radia concert
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2009, 07:57:48 »
Patrząc na radio w linku to chyba jest od A3 ale moge sie mylić. Ale jednak jest to radio na dużą ramkę i chcąc je zamontowaćmusisz zmienić kosz ( za chwile dam opis jak to zrobić) panel klimatronika jest taki sam tylko panel przedni jest węrzszy i ten co masz waucie można przyszlifować boki i pasuje idealnie.

Problem głośności występował tylko w chorusie.

SylverStone

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2009, 09:09:54 »
Dzieki za info z tym radiem kolego:)A jesli chodzi o zamontowanie podlaczenie zwyklego radia na cd oczywiscie ze stajni Audi bo zadowolony jestem z kasety wiec tylko zmiana epoki na cd(chyba ze sa na mp3 juz?)Jak wyglada podlaczenie czytalem ze trzeba dokupowac w niektórych przypadkach jakies przylacze,nie wiem do czego sie to odnosic ma??Najlepiej jak by podano radio na cd/mp3 które spasuje bez zadnych dodatkowych kosztów czy czegokolwiek i by pasowalo w orygilane otwory.Pozdrawiam

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2009, 09:35:35 »
Jeśli masz Model B6 to, to radio bez żadnych przeróbek podejdzie http://www.allegro.pl/item573223574_audi_concert_ii_a4_chrom_listwa_promocja.html
Mozna taniej kupić tylko pamiętaj musi mieć chrom listwe :thumbsup:
Jest to seryjny odtwarzacz CD od Audi z roczników 2000-2004 nie odtwarza mp3, ale mozesz dokupić zmieniarke emulator na karty SD i cieszysz sie z mp3, ewentualnie mozesz kupić zmieniarke orginalna na CD wszystko jest p&p.
To radio które pokazałes jest z nowszych modeli i z tego co gdzieś czytałem trzeba kombinować żeby podłaczyć ale pozatym to radio jest 2din co wiaże ci sie z kosztownymi przeróbkami konsoli :gwizd:

SylverStone

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2009, 21:45:50 »
Hmm i teraz mi daleś troche do myslenia bo sam nie wiem czt posiadam model Audi B6,rocznik to 2000 zawsze sadzilem ze B6 to juz nowy model z nowymi lampami wnetrzem (jeden komputer od klimatyzacji) podswietlenie deski białe...Jednak czy napewno mam B6?bo mówisz o jakiejs chrom listwie ...nie wiem o co chodzi ...Teraz tak patrze ze chyba mam jednak B5 bo charakterystyczna listwe nad radiem widze w modelu nowszym...chyba mój to jest dalej B5 tylko po liftingu nic wiecej...Wiec jesli tak jest to jakie radio bez przeróbek wejdzie w tym wypadku do mojej B5:)i o co chodzi z tym "adapterem" na karte aby odtwarzac mp3??
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 21:50:14 wysłana przez SylverStone »

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2009, 21:53:19 »
hmm to jest Audi A4 B6

A to audi A4 b5

A co do listwy chrom to chodziło mi o takie cos (spójrz na radio)

SylverStone

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2009, 22:23:14 »
Na allegro widnialo ze od 2000-2004 jest B6 wiec jakos mi sie to wszyło.Wiec teraz juz wiem mam B5 to kolego jakie radio moge zapodac na cd??Bez przeróbek poprostu wymontowac i zamontowac nowe??

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2009, 22:33:17 »
Na allegro widnialo ze od 2000-2004 jest B6 wiec jakos mi sie to wszyło.Wiec teraz juz wiem mam B5 to kolego jakie radio moge zapodac na cd??Bez przeróbek poprostu wymontowac i zamontowac nowe??
1. Bez przeróbek to mozesz załozyć concert1 na kasety z możliwoscia podpięcia zmieniarki CD bądx emulatora zmieniarki na karty pamieci
Samo radio podłaczasz i gra(trzeba wpisać kod) chyba ze masz juz namotane z kostką od radia. W B5 nie było seryjnie odtwarzacza CD!!!!!!
2. mozesz zamontować nieorginalne radio ale musisz kupić zaślepki do radia redukcje na mini ISO oraz adapter anteny
3. Mozesz załozyć orginalne radio Concert2 CD od A6/TT(wąskie) ale przeróbki bedą ... trzeba lutować kabelek od podświetlenia, co godzine sie wyłacza i nie pasuje kolorystycznie do reszty konsoli
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 17:09:00 wysłana przez TYGRYS »

SylverStone

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2009, 08:50:56 »
łooł tyle kombinacji:(Dzięki kolego za wyjasnienie,z kaseciaka jestem zadowolony pod wzgledem grania,zachcialo sie na cd z wiadomych powodów i to oryginalne z Audi aby pasowało ale skoro tyle jest problemów to chyba pozostaje nieoryginalne...eh a miało być tak pieknie.Jesli chodzi o nieoryginalne to wystarczy podpiac i gra czy trzeba zrobic jakas redukcje na kostke ISO??POzdrawiam

TYGRYS

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2009, 14:03:00 »
W modelu 2000 masz juz tzw. aktywne glosniki. Podlanczajac kostki ISO (jesli takie wychodza z radia, a w aucie nie bylo nic ucinane) beda ci graly zdaje sie tylko przednie glosniki. Moze jeszcze tylnie, ale nie glosnik basowy. Do tego potrzebujesz adapter. http://www.allegro.pl/item575589206_audi_a2_a3_a4_a6_iso_adapter_glosniki_tyl.html

Slyszalem ze ludzie montowali w B5-kach Concerty2 i byli zadowoleni. Ale jak chcesz i kastety i plyty CD to chyba tylko symfony. Tylko tam nie dzialaja MP3- chyba ze jest tam mozliwosc podlaczenia gniazda na USB i sloty na karty SD. Ale Symfony wiaze sie z przerobka konsoli na 2DIN-owa. Nie jest to skaplikowana operacja, ale moze byc kosztowna.

Pozwole sobie zmienic nazwe tematu bo tyczy sie to modelu B5 a nie B6.