Autor Wątek: [Audi A4 B5] Wymiana tylnich zacisków  (Przeczytany 4742 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kisiel

• USER
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Rzeszów
  • Oznaczenia Silnika: B5 [AFN] 1.9TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Podkarpackie
[Audi A4 B5] Wymiana tylnich zacisków
« dnia: Listopad 18, 2008, 21:47:01 »
Witam,
Muszę zmienić tylnie zaciski hamulcowe. Są w marnym stanie przez co grzeją mi się koła i czeka mnie przy okazji wymiana łożysk. Pytałem już w paru sklepach motoryzacyjnych i goście cągle mi mówią żeby przyjechać z wymontowanym zaciskiem żeby dobrać odpowiedni. Czy ktoś oriętuje się jak można znaleźć jakiś symbol odpowiedni do mojego modelu auta?
Drugie pytanie to czy jest sens bawić się na przykład i założyć jakieś większe zaciski  ( z tyłu i z przodu) od innego modelu żeby polepsyć hamulce, i czy zmieszczą się takie pod felgi 15. Czy wystarczy poprostu wymienić tylnie zaciski i założyć nowe dobre tarcze tył i przód?

Proszę o pomoc, rady i opinie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 22:31:04 wysłana przez RKT »
Kompleksowa obsługa firm w zakresie Kadr i BHP.

adikrakow

• Gość
Odp: Wymiana tylnich zacisków
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2008, 22:21:49 »
wymiana konieczna? można jeszcze próbować je ratować, tylne zaciski do dość częsta przypadłość w B4 i B5, chyba że doprowadziłeś już do stanu że nic z nimi nie zrobisz  :thumbdown:

cayenne

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2008, 01:01:58 »
Sprawdź,czy ręczny hamulec łapie Ci od samego dołu,bo jeśli np.czujesz luz przy podnoszeniu.Jeśli tak to proponowałbym zacząć najpierw od wymiany sprężyn odpowiadających za odbijanie ręcznego,stąd grzanie.

Offline kisiel

• USER
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Rzeszów
  • Oznaczenia Silnika: B5 [AFN] 1.9TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2008, 17:31:44 »
Paru mechaników już robiło z tymia zaciskami i nic to nie dało. Reczny odbija dobrze.
Zaciski, przynajmnie prawy tył nie nadaje się do ratowania. Rozbierałem ten zacisk żeby wymienić wszystkie gumki popatrzeć do niego czy nie da się uratować. Okazało się że śruby mocujące mają już dość duży luz i dlatego raczej czasami dobrze odbije a czasami nie odbije po hamowaniu. Oprócz tego okazało się że tłok jest trochę przeżarty w jednym miejscu i jest duże prawdopodobieństwo że po wymianie klocków na nowe zacznie z niego cieknąć.

To pomoże mi ktoś z tym oznaczeniem/modelem jakie zaciski trzeba zakupić?
Pytanie drugie: Jeśli chciałbym na przykład założyć większe zaciski (wymiana wszystkich zacisków), to od jakiego modelu podejdą do mojem b5?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 13:44:56 wysłana przez kisiel »
Kompleksowa obsługa firm w zakresie Kadr i BHP.