Autor Wątek: [Audi A4 B5]Duze spalanie zbyt bogata mieszanka uszkodzny uklad wydechowy?  (Przeczytany 1700 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Kraj: Polska
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: [Audi A4 B5]Duze spalanie zbyt bogata mieszanka uszkodzny uklad wydechowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2013, 00:07:54 »
Sprawdź dodatkowo zawór N80.

Offline marasisonlyone

• USER
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika: 1,6
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2013, 14:17:05 »
witam ponownie :)

zabawa trwa w najlepsze ;) dzis rano znowu sie za to wzielem na dobry poczatek podlaczylem vaga i sprwadzam i co widze?
1 Fault Found:
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
44-10 - Short Circuit - Intermittent

biore sie wiec za przepustnice ... niestety nie byla za bardzo brudna lekki osad byl ale bez przesady otwierala sie i zamykala napewno bez problemu .. podjechalem do mechanika na kanal zeby sprawdzic caly uklad wydechowy za namową RS-a  niestety albo stety jest szczelny.. jedynym miejscem gdzie cos ucieka jest kolektor wydechowy widoczny na foto

po czyszczeniu przepustnicy wariowały obroty no ale to chyba normlane wykasowalem blad silnik troche pochodzil sie uspokoil potem juz wszystko wrocilo do starego czyli znowu po puszczeniu gazu obroty rosły.. przejechalem pare km sprawdzilem bledy i nic nie wykrylo .. Narazie sobie dam spokoj z mechanicznymi sprawami pobawie sie vagiem posprawdzam wszyskie czujniki ..
To co kolega Ploplus podesłał juz wykonałem tylko ze mam cos te bloki pokrecone i nie mam podpisanych ich jakie to czujniki i porozbijane sa na rozne grupy w silniku a nie w jednej...:O mam vaga 311 zobacze jutro innym jakims
i tak jak ptk w tej instukcji:
1a) wszystkie po 7-8 stopni
1b) 30 stopni co niby moze wskazywac na uszkodzny G2
2a) nie jestem pewny ktora to temp płynu chłodzącego jedne bloki to temp 88 inne 32...
2b) 92
i tutaj nie rozumiem analizy bo jak sie roznia to zle i jak takie same to tez zle...

Jak nic nie wykryje niepokojacego w tych czujnikach to wymienie ten kolektor i jak wroci blad przepustnicy to kupie uzywana(nowa ok 400zl...) bo mechanik mnie przekonywal ze te objawy co ja mam to przepsutnica bardzo realna i warto zaryzykowac i kupic inna
Chce jakos "tymczasowo" uszczelnic ten kolektor do jego wymiany,
Poradzi ktos czym to zatkac zeby szkod nie narobic?:)
aa i jak sprawdzic ten zawór N80?

dzieki za zainteresowanie moim problemem
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 14:22:35 wysłana przez marasisonlyone »

Offline ploplus

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Lublin
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 115KM AJM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2013, 19:28:50 »
liczę na to, że po czyszczeniu przepustnicy pozwoliłeś się jej zaadaptować? tzn. po wlączeniu zapłonu odczekałeś te 30s przed uruchomieniem silnika?
P.S. ja sprawdzałem kiedyś za pomocą VCDS Lite 1.0 i chyba było tak jak w opisie lub delikatnie inaczej.. nie pamiętam

Offline marasisonlyone

• USER
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2013, 23:16:28 »
nie wiem czy pozwolilem odpalilem zaplon mechanik stal nad autem i nic nie bylo slychac zeby sie nastawiala takze odpalilem nie wiem nawet ile minelo... pracaa silnika jest praktycznie identyczna ... moge adaptowac dla swietego spokoju:) vagiem ani vcds sie raczej tego nie zrobi bo duzo szukalem opisu jakiegos ...i te bloki albo nie odczytuje albo nie mozna kliknac "go!" jak sie wypnie i wpnie wtyczke przepustnicy to trzeba robic adaptacje? bo nie bede znowu jej caleej wyciagac:)
A co do czujnikow to ten program co podales tez nie ma ich opisu niestety zastanawia mnie ten co sie sprawdza w instruments grupa 3 pokazuje temperatury z kapelusza dzis 2 raz go sprawdzilem i znowu wszyskie po 10 stopni a on 30...? potem odpalem na chiwle silnik rozgrzal sie do 30 paru a on raz pokazywal 30 raz 31 i tak co 1 sek zmienial wartosc ..? zastanawia mnie tez czujnik silnik blok 5 albo 6 pozycja 4 duzo czasu musi minac nim on pokaze wyzsza wartosc ... szkoda ze tego opisu czujnikow nie ma nie moge znalezc nigdzie ;/  na tym ostanim byl podpis tylko coller temp czy jakos tak...
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 23:19:25 wysłana przez marasisonlyone »

Offline ploplus

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Lublin
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 115KM AJM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2013, 21:38:38 »
zeby zaadaptowac przepustnice odlacz kleme na jakis czas (nie mam pojecia na jaki) i po podlaczeniu jej i wlaczeniu zaplonu nie odpalaj silnika przez jakies 30-60s pozniej normalnie uruchom silnik

Offline marasisonlyone

• USER
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2013, 21:07:27 »
zrobilem tak jak napisales i jest tak jak przed odlaczeniem aku czyli chyba tak juz musi byc jest roznica w aucie taka ze nie dlawi sie jak jest zimny bo dluzej schodzi jak dodam gazu chyba tez troche bardziej faluje na jałowym i czasami nie schodzi z 1 tys na 0,8 tylko trzyma pare sek  hmmm dziwna sprawa jutro robie 200km ozbacze moze jakis blad wyskoczy ale watpie moze to ta przepustnica albo kolektor dostaje to powietrze bo obroty dalej rosna zobacze jak ze spalaniem jutro ale chyba bedzie dalej trolic bo mieszanke czuje bogata dalej