Autor Wątek: [Audi A4 B5]Duze spalanie zbyt bogata mieszanka uszkodzny uklad wydechowy?  (Przeczytany 3161 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marasisonlyone

• USER
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1,6
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
witam mam problem ze swoja A czwóreczką mianowicie objawy:
-kosmiczne spalanie w miescie 13-14 litrow w trasie spala normlanie kolo 7 litrów
-sporadyczny błąd 00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation
            18-10 - Upper Limit - Intermittent
wczoraj pojawila sie na desce "service inspec"myslalem ze chodzi o olej usunelem to za pomoca guzikow na desce i od tego czasu tego bledu o sondzie lambda nie pokazuje mimo ze go celowo nie kasowaalem
-na kolektorze sa slady spawu nie wiem po co sie w to ktos bawil skoro nie jest on zbyt drogi..i czy moze to miec wplyw na spalanie?moze dostaje sie tedy powietrze? tutaj foto

-z rury wydechowej kapie woda czuc tez mocno benzyna od zbyt bogatej mieszanki zapewne
-Złacze elastyczne(plecionka) juz bardzo zuzyta moge ja reka nawet sciagnaac
-Na zimnym silniku spadaja obroty a jak jest naprawde zimno to nawet pare razy zgasl w trakcie jazdy po puszczeniu gazu
natomiast jak sie rozgrzeje trzyma obroty normlanie natomiast po puszczeniu gazu przy zmianie biegu obroty na chwile rosną

Odłączylem złącze przepływomierzu po czym auto sie bardzo dusilo i znacznie gorsza kultura pracy nastepnie go wyciagnelem i wygladal jak nowy zero osadow czy brudu czyli uznalem ze to nie to
Odłączylem zlącze sondy lambda regulacyjnej tej przy kolektorze i nic sie nie zmienilo w pracy silnika jednak wywalilo od razu blad to nie jechalem nim tylko na biegu jałowym sprawdzalem i nie wlaczyl sie tryb awaryjny
Wymienilem tez swiece po tym wlasnie mi wywalilo ten blad lambdy stare swiece byly czarne od nagaru

Jakies sugestie? w poniedzialek jade do mechanika na kanał i bedizemy kombinowac moze ktos mial podobny problem

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 21:18:39 wysłana przez przem »

Offline Markiej

• USER
  • Kraj: PL
  • Miasto: Dębica
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 101KM ADP
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: Duze spalanie zbyt bogata mieszanka uszkodzny uklad wydechowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2013, 19:31:05 »
Sonda do wymiany. U mnie było praktycznie to samo. Uniwersalna sonda 140zł w tamtym roku płaciłem.

Offline marasisonlyone

• USER

Offline marasisonlyone

• USER
Odp: [Audi A4 B5]Duze spalanie zbyt bogata mieszanka uszkodzny uklad wydechowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2013, 13:48:54 »
Byłby ktos  ktoś na tyle miły i zerknął na te logi ? nie chce kupowac na marne:)
sorra za posta pod postem

Offline RS

• ADMIN
  • FANATYK
  • *
  • ...w ostatniej lodowce nie ma swiatla...
  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Bielefeld
  • Model: Audi A4 B7
  • Oznaczenia Silnika: BRD
  • Rocznik Auta: 2007
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Europa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2013, 20:26:46 »
Ja tam na logach z benzyny sie srednio znam. Ale wydech musi byc szczelny zeby auto chodzilo jak nalezy- zwlaszcza do katalizatora- to pierwszy krok.

Jak robie tak ze ktos mi przytrzymuje szmata wydech i probuje lokalizowac nieszczelnosci i likwidowac. Jesli tego nie zrobisz nie jestes w stanie stwierdzic czy czujniki dzialaja jak nalezy.
Jak to mam odfajkowane to sprawdzam wszystkie czujniki

"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl

Offline marasisonlyone

• USER
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2013, 13:36:06 »
Jak robie tak ze ktos mi przytrzymuje szmata wydech i probuje lokalizowac
nieszczelnosci i likwidowac. Jesli tego nie zrobisz nie jestes w stanie stwierdzic czy czujniki dzialaja jak nalezy.
Jak to mam odfajkowane to sprawdzam wszystkie czujniki

szkoda ze predzej nie napisales to moze bym sie wstrzymal z ta lambda bo sie okazalo ze to faktycznie nie ona a 130zeta w plecy ;/ silnik zachowuje sie tak samo logi tez takie same po wymianie co prwada przejechalem tylko 3 km ale watpie zeby to cos pomoglo ... pojade na kanal i zrobie jak mowiles dzis bym juz to zrobil ale deszcz pada i cale podwozie mokre ... hmm tak sie zastanaiwam jak silnik umiera to tez zwieksza sie spalanie zapewne
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 13:40:48 wysłana przez marasisonlyone »

Offline RS

• ADMIN
  • FANATYK
  • *
  • ...w ostatniej lodowce nie ma swiatla...
  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Bielefeld
  • Model: Audi A4 B7
  • Oznaczenia Silnika: BRD
  • Rocznik Auta: 2007
  • Województwo: Europa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2013, 19:15:03 »
Jak silnik umiera to jest zwiekszony pobor oleju, halas i gorsza kompresja (wszystko na raz). Wszystko inne jest do zrobienia. Kwestia oplacalnosci.

Wiesz... "mlodzi mechanicy" pierwsze co radza to: "zapnij VAGa- zrob logi/zczytaj bledy" i rzeczywiscie to ma sens w przypadku nowoczesnych samochodow. Ale twoj silnik jest bardziej "tradycyjny" niz nowoczesny. U ciebie wiecej da miernik niz logi.

Na pewno twoim klopotem jest zle dobrana mieszanka paliwowo-powietrzna, ale wplyw na to moze miec mnostwo elementow.  Mysle ze nie obejdzie sie bez wymiany wszystkich uszkodzonych elementow majacych wplyw na spalanie, zebys osiagnal zadowalajacy wynik.

To ze bedziesz mial uszkodzonych pare elementow- tego sie juz domyslam. Ta plecionka jest jednym z powodow na bank. Ona znajduje sie miedzy kolektorem wydechowym a katalizatorem. Spaliny wydobywajace sie z silnika napotykaja lekki opor przy katalizatorze. W ten sposob w przestrzeni miedzy silnikiem a katalizatorem znajduje sie okreslona ilosc spalin. Sonda lambda mierzy wtedy zawartosc tlenu i w ten sposob dostarcza komputerowi informacji potrzebnych do obliczenia ile paliwa wtrysnac do silnika. Jezeli do tej przestrzeni dostanie sie powietrze (twoja plecionka- byc moze tez spaw na kolektorze)- to sonda poda komputerowi ze jest za duzo tlenu w spalinach i ma wtrysnac wiecej paliwa- i to moze byc twoj problem.

Ale komputer moze wtryskiwac tez wieksze ilosci paliwa gdy czujnik temperatury podaje zanizona temperaure i komputer mysli ze jest zimno. (automatyczne ssanie)

To tylko niektore przyklady. Na poczatek sprawdz szczelnosc wydechu- szczegolnie od silnika do katalizatora. Pamietaj ze takze tlumniki maja na to wplyw. Niewielki ale maja. Tlumniki tworza pewien opor ktory jest wazny dla stezenia spalin a tym samym stezenia tlenu w okolicy sondy Lambda.

"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl

Offline Markiej

• USER
  • Kraj: PL
  • Miasto: Dębica
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 101KM ADP
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2013, 19:43:02 »
To doradziłem :( u mnie pomogło. Teraz pozostaje zrobić tak jak rs radzi

Offline marasisonlyone

• USER
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2013, 04:38:04 »
ok zrobie tak jak mowisz .. silnik w takim razie jeszcze pochodzi bo olej nie pamietam kiedy dolewalem caly czas tyle samo i chodzi cicho ... zastanwia mnie ten czujnik temperatury bo spalanie 14-15 litrow wyszlo mi na krotkich dystansach kiedy dojezdzam do celu akurat jak rozgrzeje sie silnik moze caly czas chodzi na tym ssaniu w trasie jak pisalem wyzej jest powiedzmy jak mozna go zdiagnozowac? ... jutro zatkam wydech szmatka i sprawdze tak jak piszesz a potem podjade do mechnika

Markiej ja szczerze powiedziawszy tez bylem pewny ze to lambda po tym jak pokazalo jej blad a logi pokazuja caly czas ta sama wartosc no ale niestety nie ma tak latwo:)

aa co do plecionki to pokazalem ja mechanikowi i poweidzilem ze juz w ogole jej nie ma a on powiedzial ze to raczej nie ta plecionka bo ona i tak przepuszcza powietrze a pod nia jest zlacze trwalsze i faktycznie w tym miejscu solidnie to wygladalo .. wyczuwalem raczej zapach benzyny na wysokosci skrzyni biegow kawalek w strone silnika
dzieki za pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 04:40:08 wysłana przez marasisonlyone »

Offline ploplus

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Lublin
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 115KM AJM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2013, 23:07:42 »
http://www.a4club.pl/index.php?topic=5705.0
instrukcja diagnostyki czujnika za pomocą VAGa
powodzenia