Autor Wątek: [Audi A4 B5] Jak dostać się do odpływów szyberdachu?  (Przeczytany 2557 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beton188

• ZIELONY
  • Kraj: UK/PL
  • Miasto: Nottingham/Kielce
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 chyba 100 KM
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Europa
[Audi A4 B5] Jak dostać się do odpływów szyberdachu?
« dnia: Grudzień 11, 2011, 21:03:08 »
Witam. Nadeszła pora deszczowa i niestety musze zaopatrzyć się w wiadro i szufle bo moja niunia nabiera wody. Woda pojawia się pod fotelem poasażera i za tym fotelem. Probowałem wyczyscic odpływy szuberdachu i przez lewy przeszło bez problemu a w prawy wchodzi kabel 15 cm i uderza w słupek... tak wiec zakładam że go tam nie ma.... Czy trzeba zdejmować podsufitkę żebydostać się do tych odpływów? Może do tego dochodzi połamany plastyk obudowy filtra kabinowego?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 08:36:21 wysłana przez eu4yaon »

Offline DomiN_ik

• ZIELONY
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: Szprotawa
  • Model: Audi A4 B8
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 101KM
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Województwo: Lubuskie
Odp: [Audi A4 B5] Jak dostać się do odpływów szyberdachu?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:51:17 »
Sluchaj. Doszedlem do tego gdzie sa te odplywy i jak sie do nich dostac. Myslalem ze mi to pomoze ale nadal nie mam rozwiazania z kad mam wode w bagazniku (moj post na tym forum). Natomiast moge ci powiedziec ze woda do kabiny dostaje ci sie albo: jesli masz zatkane te rury odprowadzajace to woda przelewa sie przez plastikowa rynienke ktora idzie wokol szyberdachu (jak sobie go otworzysz to to widac) i leci ci po srodkowych slupkach na podloge. Doskonale to widac jak otworzysz szyber, po jego bokach sa poprostu metalowe (okolo 10cm na 2-3cm) otwory w ramie auta. I tamtedy woda wali jak sie przelewa a nie jest odprowadzana prawidlowo. Ja przez to mialem wilgotne pasy. Zeby zobaczyc czy masz podpiete weze niestety trzeba rozwalic pol auta. Zaczynajac od klamek pod sufitem, swiatlolapy(przeslony przeciwsloneczne :p), panel ze swiatelkiem kabinowym. jak masz otwarty szyber to jeszcze wokol niego podsufitka jest na wcisk od spodu w dach przymocowana. Podwazac tu akurat trzeba delikatnie. Pozniej trzeba zdemontowac plastik z ktorego wychodzi pas bezpieczenstwa. Srodkowy slupek gdzie jest pas sklada sie z dwouch plastikow, nas interesuje ten gorny co dotyka sufit. Umocowany jest na dwie wstretne rownolegle do siebie blaszki na wcisk w karoserie. Dwa plaskie dosyc dlugie srubokrety i powoli podwazasz z obydwu stron naraz tak zeby srubokrety byly naprzeciw siebie i rownolegle do dachu. Blaszki siedza z 2cm w karoseri wiec trzeba sily. Ja mialem jeden srubokret i pekl mi troche ten plastik na srodku bo tylko jedna blaszka wyskoczyla. Nie poradzisz inaczej. Mocno podwaza ale z wyczuciem. aha ten plastik jest wsowany w dol czyli nie zaczynaj od dolu. Ja polamalem jedno mocowanie. Pozniej energicznie sciagasz uszczelki drzwiowe od gory z tym zamszowym czyms na brzegu. To jest razem z uszczelka wiec nie rozdzielaj. Sciagasz uszczelki w obu drzwiach wiec tylkny slupek plastik tez trzeba zdemontowac. Tam jest jeszcze gorzej. Jest wiecej tych blaszek na wcisk i poprostu trzeba podwazac. I tu pekl mi troche plastik ale nie widac jak zlozylem spowrotem. Jesli nie chcesz sciagac calej podsufitki a tylko zobaczyc czy masz podpiety odplyw to calego plastiku z tylnego slupka nie musisz sciagac. Noale klamiki i caly bok musi byc zdemontowany zeby odchylic delikatnie podsufitke i zerknac. Kanal spustowy jest niemalze nad tylnim slupkiem dopiero. Przedni kanal idacy w przedni slupek latwiej zobaczyc. Teraz tak. Oszczedz sobie rozbierania auta i najpierw wyczysc tylne spusty wody. W bagazniku po obu stronach demontujesz boczki. Nie bede ci opisywal jak bo tam sa tylko dwie sruby kolo lamp i ten plastik w poprzek auta co masz go przy kolanach jak zagladasz do bagaznika. Jak zdejmiesz boczki to od razu zobaczysz weze wchodzace w karoserie. Wyciagasz z tej gumy, czyscisz drutem albo czym chcesz wkladajac w strone blotnika az uslyszysz ze jest w blotniku. Ja uzylem do tego linke od gazu od motora. Sama linke. Dobrze sie spisala. A pozniej wkladasz linke do weza i pchasz do gory. Przygotuj sobie butelke z woda i kogos do pomocy. Niech leje wodew te rynienki w szyberdachu(z 200ml ) a ty wyciagaj linke z rury. Zobaczysz ze syfy wyleca. Na koniec podepnij spowrotem waz i zrob to samo czyli lej wode. Powinna juz kapac z pod zdezaka kolo tylnego kola. Tak masz tylne spusty czyste. Z przodu grut powinien wyjsc z tej gumy co widac ja pod zawiasem jak otworzysz drzwi. Piszesz ze linka puka ci w slupek czyli auto bylo rozbierane. Niestety musisz zamontowac jakis waz tam albo zatkaj szczelnie ten jeden spust w szyberdachu i juz. Nie wiem czy woda nie bedzie sie przelewac ale jak reszta bedzie przetkana to nie powinna. Tam sa ponad 1cm rury to dosyc sporo.  Teraz druga sprawa. Woda moze dostawac ci sie tez od przodu. Sa trzy spusty wody tam gdzie masz akumulator. Ja znalazlem 1. Jeden jest pod ta skrzynka z komputerem po prawej ale nie wykrecalem jej bo mi nie cieknie. Utrzymuj tam w czystosci bo smieci zawsze pelno za nia pod szyba. Ten spust co jest kolo akumulatora bede usowal bo wyczytalem zeby go usunac. Nie bedzie woda stala pod akumulatorem. Proponuje tez zakryj detka samochodowa czly akumulator. Ja tak mam. Nie wali mi na niego woda. Jak masz pekniety plastik/polamany plastik/oslone filtra kabinowego to tez woda pojdzie tamtedy. Na to nie mam rady. Kombinuj. Ja potrzebuje pomocy w bagazniku bo wczoraj padal snieg, niewiele go bylo, roztopil sie i znow mam kilka kropel :( Wszystko w poscie na tym forum. Pisz jak cos. Pozdrawiam.

Offline beton188

• ZIELONY
  • Kraj: UK/PL
  • Miasto: Nottingham/Kielce
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 chyba 100 KM
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Województwo: Europa
Odp: [Audi A4 B5] Jak dostać się do odpływów szyberdachu?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 18:53:37 »
Hmm widze że niemiecka doskonałość nie jest taka doskonała...  :smutny: ... ten odpływ szyberdachu zakleiłem silikonem... pod maską listwę pod-szybową okleiłem  taśmą odpływy sprawdziłem i są drożne ( pod maską oczywiście). widzę że woda wydostawała się jakąś rurką plastykową pod fotelem pasażera chyba jakimś nawiewem na nogi pasażerów na kanapie. Więc wnioskuję że woda dostała się przez wlot powietrza i filtr kabinowy. Musze wymienić podstawę filtra i lewą listwę pod-szybową z pokrywką filtra.... może być ok:) . Nawet nie wiedziałem że w bagażniku jest jakieś odwodnienie. poszukam tych węży o których pisałeś, i udrożnię je. Mam kupę roboty bo autko było bite i poskładane przez kowala jakiegoś.