Autor Wątek: [Audi A4 B5] Siedzenie wadliwe  (Przeczytany 5351 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nicko999

• USER
  • Kraj: Polska
  • Miasto: N.K
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 ADP 101KM
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Małopolskie
[Audi A4 B5] Siedzenie wadliwe
« dnia: Lipiec 28, 2011, 10:39:23 »
Witam nie wiedziałem gdzie to napisać to napiszę tu

To tak tydzień temu było wszystko dobrze z moim siedzeniem a teraz nie da się usiedzieć bo czuje taki na dole w siedzeniu jak by pręt i coś lekko wpuklonego i jak sie opieram to takie niemiłe uczucie bo czuć kręgosłup jak się jeszcze człowiek zegnie lekko i muszę cały czas jak jadę z  boku na bok się obracać,podłożyłem sobie dwa ręczniki  pod pokrowiec i nic trochę lepiej ale czuć tak jak by kręgosłup,podłożyłem sobie jakaś gąbkę kupiłem ale ona była zagróba bo byłem za bardzo od siedzenia odbity i barki nie przylegały do niego a co lepsze siadam na pasażera siedzeniu to tam kompletnie się nie  da usiedzieć a tydzień temu dało i tutaj pytanie czy to jest oto że mogłem schudnąć? ale przecież ile osób jeździ autami i maja np wage 60kG ja mam 58KG i 186 wzrostu i oni jeżdżą bez żadnych pokrowców i nic ich nie boli (to nie to że to jakiś ból ino takie uczucie jak kręgosłup jest dociśnięty do fotela i tutaj moje pytanie pomogło by zmiana siedzenia kupić inne na allegro? ktoś mi mówił że są jakieś cienkie gąbki sam już nie wiem co robić pomóżcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2011, 15:47:55 wysłana przez RS »

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: A4 B5 1.6 95r Siedzenie wadliwe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2011, 13:40:59 »
tutaj moje pytanie pomogło by zmiana siedzenia kupić inne na allegro? 
  Nie prościej do tapicera oddać fotel w celu jego "odnowy"? Na Allegro owszem kupisz,jednak nie wiesz w jakim stanie będzie tak na prawdę...

Offline Blaza

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: Katowice
  • Oznaczenia Silnika: 1,8T 150KM
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:50:50 »
Witam nie wiedziałem gdzie to napisać to napiszę tu

To tak tydzień temu było wszystko dobrze z moim siedzeniem a teraz nie da się usiedzieć bo czuje taki na dole w siedzeniu jak by pręt i coś lekko wpuklonego i jak sie opieram to takie niemiłe uczucie bo czuć kręgosłup jak się jeszcze człowiek zegnie lekko i muszę cały czas jak jadę z  boku na bok się obracać,podłożyłem sobie dwa ręczniki  pod pokrowiec i nic trochę lepiej ale czuć tak jak by kręgosłup,podłożyłem sobie jakaś gąbkę kupiłem ale ona była zagróba bo byłem za bardzo od siedzenia odbity i barki nie przylegały do niego a co lepsze siadam na pasażera siedzeniu to tam kompletnie się nie  da usiedzieć a tydzień temu dało i tutaj pytanie czy to jest oto że mogłem schudnąć? ale przecież ile osób jeździ autami i maja np wage 60kG ja mam 58KG i 186 wzrostu i oni jeżdżą bez żadnych pokrowców i nic ich nie boli (to nie to że to jakiś ból ino takie uczucie jak kręgosłup jest dociśnięty do fotela i tutaj moje pytanie pomogło by zmiana siedzenia kupić inne na allegro? ktoś mi mówił że są jakieś cienkie gąbki sam już nie wiem co robić pomóżcie
powiem tak jak przy siadaniu nic się nie uszkodziło a pewnie było by słychać lub czuć (np. zapadniecie elementów konstrukcji fotela) to najprościej jest by koś inny siadł na te siedzenie i sprawdził czy ma takie same odczucia... jeśli nie to może warto udać się do ortopedy bo przy tak niskiej wadzę do wzrostu to obawiam się, że zwyrodnienia kręgosłupa dają się we znaki :(

Offline nicko999

• USER
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 15:25:20 »
ale według Ciebie to może byc że już jest stary czy przez to np że schudłem? ale co by to miało inni ważą mniej niż 60KG i jakoś jeżdzą więc co jest? a sa jakieś korale na fotel podobno czy coś takiego?

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2011, 15:43:14 »
  Jesteś więc więcej niż szczupły a raczej chudy aby Cie nie obrazić.Ze swoim wzrostem powinieneś ważyć co najmniej 80 kg.Waga jednak nie ma nic do tego co opisujesz,chyba że założony pokrowiec o którym wspomniałeś,wcześniej go nie miałeś o ile dobrze pamiętam.Zdejmij i sprawdź jak będzie bez pokrowca.Korale na siedzenie...to raczej na szyję dla góralki...

Offline nicko999

• USER
Odp: [Audi A4 B5] Siedzenie wadliwe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2011, 15:52:59 »
wcześniej jeżdziłem bez pokrowca i było ok a tydzień po jak siadam to czuje kręgosłup jak te kegi dobijają mi do siedzenia i takie niemiłe uczucie jest i trzeba sie ruszac z boku na bok

Offline Blaza

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:58:49 »
ale według Ciebie to może byc że już jest stary czy przez to np że schudłem? ale co by to miało inni ważą mniej niż 60KG i jakoś jeżdzą więc co jest? a sa jakieś korale na fotel podobno czy coś takiego?
nie wiem ile masz lat lecz przy takim wzroście i wadze jak podajesz można się domyślać, że masz sporą niedowagę... w związku z tym ilość tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie zbyt niska... chodzi o to, iż tkanka tłuszczowa np. w stawach trzyma całość w kupie szczególnie gdzie jest mała masa mięśniowa itp itd... co powoduje nieodpowiednią pracę w stawie... w kręgosłupie  masz kręgi i dyski kiedy brakuje stabilność w skrócie dochodzi do wypadania dysku i ucisku na nerwy - objawy ból i brak komfortu :(

Offline nicko999

• USER
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2011, 12:01:29 »
a co gorsze to mam podłożone dwa ręczniki pod pokrowiec to powiem wam,że jest lepiej ale po 30 minutach jazdy czuć bo wiadomo ręcznik też dolegnie do tego czegoś tam nie wiem co robić

zastanawiam sie nad rozpruciem siedzenia i zobaczyć co tam jest bo sie nie da jedzcic meczy mnie a dokładniej na oparciu tak już za połową ciut w dół jest poziomo coś takiego twardszego na całe oparcie bo niżej jest pręt ale nad nim to jest i twarde a na pasażera siedzeniu jest to ledwo wyczuwalne

Offline Blaza

• USER
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:29:10 »
a co gorsze to mam podłożone dwa ręczniki pod pokrowiec to powiem wam,że jest lepiej ale po 30 minutach jazdy czuć bo wiadomo ręcznik też dolegnie do tego czegoś tam nie wiem co robić

zastanawiam sie nad rozpruciem siedzenia i zobaczyć co tam jest bo sie nie da jedzcic meczy mnie a dokładniej na oparciu tak już za połową ciut w dół jest poziomo coś takiego twardszego na całe oparcie bo niżej jest pręt ale nad nim to jest i twarde a na pasażera siedzeniu jest to ledwo wyczuwalne
może po prostu masz regulację lędźwi i wystarczy że sobie podregulujesz :)
jeśli natomiast chcesz rozpruwać tapicerkę to lepiej wyciągnij fotel i zdejmij tapicerkę. Tapicerka jest pozaczepiana zaczepami do fotela opis dokładnie jak to robić znajdziesz na necie...
ewentualnie podjedź do jakiegoś tapicera i niech ci sprawdzi czy jest oki lub np. są regionalne spotkania klubowiczów podjedź na takie i skonsultuj z innymi użytkownikami :)

Offline nicko999

• USER
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:12:07 »
dzwoniłem do tapicera powiedziałem mu co i jak to powiedział,że to będzie siedzenie WYGNIECONE

bo powiem wam tak na tylnej kanapie hmm mmm tak się siedzi miodzio jakiejs takie sztywniejsze oparcie i miękkie jest a tu od kierowcy i od pasażera takie już lekko się wklesa itp co o tym myślicie?