Autor Wątek: [Audi A4 B6] jaki akumulator do B6?  (Przeczytany 7106 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline McPower

• STAŁY BYWALEC
  • www.CrystalAndMinerals.com
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Szprotawa
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 2.0 FSI 150km AWA
  • Rocznik Auta: 2003
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Lubuskie
[Audi A4 B6] jaki akumulator do B6?
« dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:13:46 »
Witam mam pytanko, jaki najlepiej dać akumulator do mojego modelu? kupiłem niedawno bo tydzień temu akumulator i dzisiaj mi padł... nie wiem jakim cudem czy coś pobierało prąd przez noc czy jak... a wszystko było wyłączone tylko cały czas słyszałem że płyta CD od navi działała ale radio było wyłączone...

Jaki akumulator mi radzicie? taki żeby był odpowiedni... aktualnie mam EN 640 | 64 A/hr poprzedni który wymontowałem miał 66 A/hr

Nie wiem co jest, to rzecz nie możliwa że po tygodniu sam od siebie akumulator się rozładował jak jeszcze wczoraj normalnie działał, może to faktycznie wina tego czytnika CD czy jak... ale wydaje mi się że radio jak się wyłącza to napęd od NAVI też powinien się wyłączać...
OPEL ASTRA OPC

Offline Ronin San

• STAŁY BYWALEC
  • OPERATOR
  • Kraj: RP
  • Oznaczenia Silnika: BMK
  • Rocznik Auta: 2007
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Województwo: Świat
Odp: [Audi A4 B6] jaki akumulator do B6?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:15:03 »

Offline McPower

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:17:06 »
74Ah ? właśnie nie wiem czy dawać mocniejszy czy jak... bo jak będzie za słaby to się przeładuje (zasiarczy) jak za mocny to już inna bajka i tak właśnie kombinuję...
OPEL ASTRA OPC

Offline Ronin San

• STAŁY BYWALEC
  • OPERATOR
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:21:22 »
... a patrzyłeś jaki jest ORI ?

Offline Ronin San

• STAŁY BYWALEC
  • OPERATOR
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:23:05 »
... bo zgodnie z kodami wyposażenia, to ja przy swoim AVF miałem coś takiego o : J0R = battery 380 A (80 Ah)

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:54:06 »
74Ah ? właśnie nie wiem czy dawać mocniejszy czy jak... bo jak będzie za słaby to się przeładuje (zasiarczy) jak za mocny to już inna bajka i tak właśnie kombinuję...
Nic się nie zasiarczy...Zasiarczenie wystąpi z niedoładowania a nie przeładowania,od przeładowania zaś pokrzywi płyty.Jeżeli masz sprawny regulator napięcia to nic się nie będzie działo.
Akumulator o którym wcześniej wspomniałeś (nowy) - sprawdzałeś pod obciążeniem?Sprawdzałeś w ogóle prąd ładowania?No a tak naprawdę to pracujący napęd do sprawdzenia skoro cały czas pracuje.
Jeżeli faktycznie zmieniasz ze swojej strony mogę polecić "Varta SILVER Dynamic 12V 74Ah"

Offline McPower

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2011, 22:05:36 »
Nic się nie zasiarczy...Zasiarczenie wystąpi z niedoładowania a nie przeładowania,od przeładowania zaś pokrzywi płyty.Jeżeli masz sprawny regulator napięcia to nic się nie będzie działo.
Akumulator o którym wcześniej wspomniałeś (nowy) - sprawdzałeś pod obciążeniem?Sprawdzałeś w ogóle prąd ładowania?No a tak naprawdę to pracujący napęd do sprawdzenia skoro cały czas pracuje.
Jeżeli faktycznie zmieniasz ze swojej strony mogę polecić "Varta SILVER Dynamic 12V 74Ah"
Tak jak go tylko zamontowałem było sprawdzane i wszystko było ok, sprawdzany był pod obciążeniem tzn przy włączonym radiu, klimie i Xenonach... całe napięcie od alternatora itp i wszystko grało, ale jedna rzecz która mnie zaskoczyła to jest ta że do tej pory nie wiem jak to się stało że się rozładował???? teraz mam go w domu i się ładuje... jutro jak już zamontuję go spowrotem to podjadę sprawdzić ajkie ma napięcie bo niestety przy moim prostowniku wskaźnik nie działa...
a 80Ah to nie będzie za duży? czy mi się wydaje? dzisiaj ogólnie jak odpalałem na kable od znajomego od Yariski co miała 46Ah to w ogóle nie chciał mi odpalić musieliśmy się sporo namęczyć żeby odpalić moją OOOO
OPEL ASTRA OPC

Offline Kiki39

• FANATYK
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2011, 22:17:42 »

Obecnie technologia produkcji akumulatorów zmieniła się,starsza proponowana przez Etkę 80 Ah miała 640 prądu rozruchu.Obecnie mniejsze akumulatory, w tym Varta o której wspomniałem 74Ah ma 740 prądu rozruchu.Dla Ciebie czy też dla mnie i każdego użytkownika diesli właśnie ten parametr powinien być wyznacznikiem -prąd rozruchu (co prawda jest chwilowy) ale od niego zależy w dużej mierze to czy odpalimy silnik w zimie.
Co do Akumulatora "od Yariski co miała 46Ah" -mógł być na tyle rozładowany że po prostu nie miał "siły przekręcić silnika",lub też coś złego się dzieje u Ciebie z regulatorem napięcia lub masami.No i pracujący napęd być może przyczynił się do jego rozładowania.
Na koniec jedna uwaga do tego  co napisałeś - " niestety przy moim prostowniku wskaźnik nie działa..."Obecnie możesz zagotować elektrolit i pokrzywić płyty ładując za dużym prądem!!! Lepiej dla samego siebie (możliwość wybuchu - to nie żart), kupić nowy prostownik lub dołożyć do prostownika amperomierz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 22:43:24 wysłana przez Kiki39 »

Offline McPower

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2011, 22:53:39 »
Ja mim silnik Benzynowy więc mi raczej łatwiej uruchomić silnik w ziemie:) a apropo Yariski, to nie mogłem odpalić swojego a próbowałem gdzieś z 8 razy dopiero jak kazałem koledze wsiąść do Yariska i dać mocniej gazu to się udało odpalić...

Ogólnie to chodzi mi o to czy jeśli dam do siebie akumulator 80Ah to czy nie zaszkodzę w żaden sposób Aucie? po prostu nie wiem czy jest jakakolwiek możliwość że coś w elektryce w aucie może siąść to mnie tylko amrtwi bo jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń co do 80Ah to bez problemu taki akumulator kupię :)

Najwyżej zaryzykuję z tym ładowaniem, co chwilę sprawdzam czy się nie gotuje w środku... chociaż troszkę g podładuję żebym nie został na nogach, w sobotę rano mam pilny wyjazd przez weekend i nie mam czasu latać i teraz załatwiać jakiś inny akumulator... ale z drugiej strony martwię się żebym nie został na nogach podczas weekendu we Wrocławiu a w poniedziałek muszę się wybierać do zachodnich sąsiadów... jeśli znajdę chwilkę to jutro podjadę do znajomuch na demontaż anglików może coś znajdę na zastępstwo przynajmniej na te kilka dni.
OPEL ASTRA OPC

Offline Kiki39

• FANATYK
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2011, 23:14:03 »
  Nic się nie stanie wstawiając 80-tkę,tylko po co tak duży akumulator?W zupełności wystarczy 72-74 Ah jeżdżąc z klimatyzacją i radiem ze wzmacniaczem,tym bardziej że masz silnik benzynowy.
  Co do uruchamiania z Yarisa... myślałem że przekładaliście akumulatory,jeżeli była próba uruchomienia z przewodów,to marne mieliście przewody.Nie zmienia to faktu że Twój rozładowany akumulator aby uruchomić musiałby dłuższą chwilę pobierać prąd z dawcy.Dopiero wtedy moglibyście uruchamiać Twój silnik.