Autor Wątek: [Audi A4 B6] gdzie moga byc swiece zarowe podgrzewania plynu chlodzacego  (Przeczytany 4888 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline serg77

• USER
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Poznań
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 130KM AWX
  • Rocznik Auta: 2002
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Wielkopolskie
mam pytanie - gdzie moga byc umieszczone swiece zarowe podgrzewania plynu chlodzacego w audi a4 1,9 AWX?
czy byly one montowane we wszystkich modelach a4 z tym silnikiem?, czy byly fakultatywnie montowane?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 21:51:22 wysłana przez RS »

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: gdzie moga byc swiece zarowe podgrzewania plynu chlodzacego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 20:26:40 »
Na wyjściu z bloku silnika do nagrzewnicy.No i nie były zakładane do wszystkich silników (mam na myśli klimat).

Offline Goli

• UPOŚLEDZONY NA PUNKCIE VAG
  • FANATYK
  • Miasto: DeeeBeee
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI 110KM AFN
  • Rocznik Auta: 1997
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: gdzie moga byc swiece zarowe podgrzewania plynu chlodzacego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2011, 20:51:48 »
W twoim przypadku (AWX) prawdopodobnie nie masz czegoś takiego. U ciebie za podgrzewanie płynu odpowiedzialna jest chłodnica EGR-u. Choć zdarzały się modele ze świecami wtedy były tam gdzie pisze Kiki39
Prawdziwy facet nie je miodu,prawdziwy facet żuje pszczoły

Offline serg77

• USER
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
Odp: [Audi A4 B6] gdzie moga byc swiece zarowe podgrzewania plynu chlodzacego
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 22:28:56 »
Kiki39 - tak myslalem ze swiec to raczej nie bedzie, ale zmylil mnie schemat w etce - patrz model a4 - rok 2002 - grupa 01 - pg 21 - rys 121-41, nr czesci 29. schematycznie krociec ten jest przystosowany do swiec, u mnie natomiast jest po prostu w tym miejscu zwykle "kolanko". dodatkowo zmylilo mnie, ze w schemacie ukladu chlodzenia dla a4 z 96 roku - silnik afn pokazuja ze byly stosowane dwa krocce - dla ukladu z podgrzewanie i bez podgrzewania.

Goli - jak mozesz to sprecyzuj pojecie chlodnicy EGR??, tzn. wiem co to EGR, gdzie on jest i po co on jest, ale chlodnica?

Offline Kiki39

• FANATYK
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1996
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 22:54:46 »
Koledze Goli chodzi zapewne o taki element jak w linku - http://allegro.pl/chlodnica-egr-audi-vw-skoda-seat-passat-golf-a4-i1453912118.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 23:06:07 wysłana przez Kiki39 »

Offline serg77

• USER
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 23:57:06 »
heh, faktycznie, ciekawa sprawa z ta chlodnica, jednak nie mam jej:). w sumie to myslalem o zmodyfikowaniu troche ukladu chlodzenia i wstawieniu wlasnie takiego krocca ze swiecami i swiec. oczywiscie wiem ze mialbym klopot z rozwiazaniem elektroniki, wydawalo by sie proste wstawienie wylacznika termicznego (np od sterowania podgrzewaniem kolektora ssacego z np. audi 80) dzialal jako zalaczony do 50st.C, a powyzej tej temp. wylaczal obwod. Oczywiscie do tego odpowiedniej grubosci kable, przekazniki itp. wszystko sterowane ze stacyjki. tylko.... co na przyklad jesli przekrecilbym stacyjke i nie odpalil?? plyn w miejscu gdzie bylyby swiece zagotowalby sie :)), czyli musialby byc kolejny element ktory zalaczalby uklad grzania po jakims czasie od przekrecenia stacyjki, zeby rowniez nie obciazac aku przy odpalaniu, albo kolejny czujnik...a to juz wyzsza szkola grabienia wody:). A nie wierze, ze instalacja jest przystosowana do montazu dodatkowo takiego ukladu zeby dzialal tak jak powinien oryginalnie, czyli bierze pod uwage temperature powietrza w kolektorze, temp. silnika, obciazenie alternatora.... Wiec mysle ze tak jak piszesz, jesli wydajnosc tego jest srednia to pewnie cala robota nie warta jest efektu...

Offline Goli

• UPOŚLEDZONY NA PUNKCIE VAG
  • FANATYK
  • Miasto: DeeeBeee
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI 110KM AFN
  • Rocznik Auta: 1997
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 19:19:41 »
Dokładnie taki element miałem na myśli,a co do twojego pomysłu zamontowania sobie podgrzewaczy elektrycznych wystarczyło by zamontować sterownik uruchamiający się po przekroczeniu 14V,czyli w momencie uruchomienia silnika,a więc i pompy cieczy (stosuje się takie do uruchamiania świateł dziennych+przekaźniki,bezpieczniki itp...)Czytając twojego posta widzę,że masz o tym pojęcie i nie puścisz autka z dymem. Ale podstawowe pytanie brzmi: po co chcesz to montować?
Prawdziwy facet nie je miodu,prawdziwy facet żuje pszczoły

Offline serg77

• USER
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 22:26:57 »
faktycznie, nie pomyslalem o takim ukladzie do automatycznego wlaczania swiatel. Co do sensu montazu, to poruszam sie na krotkich odcinkach i mam wiecznie niedogrzany silnik (termostat jest ok). Wiem, ze bedzie odpowiedz - "to kup sobie benzyne", no ale juz jestem skazany na tego klekota i jakos musze sobie z tym poradzic. Wiadomo - zimą na krotkich odcinkach wiecznie zimno w aucie, spalanie idzie w gore, a i docisnac nie mozna za bardzo na niedogrzanym, to znowu kierownice w turbinie sie zastaja bo jak tu "przepalic" na zimnym silniku :/. No i jak kobita marudzi w domu to zawsze jest wytlumaczenie ze cos jest do "naprawienia" przy aucie  :)