Autor Wątek: [Audi A4 B5 AFN] Rozerwana guma osłaniająca przegub  (Przeczytany 3757 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s---r

• Gość
[Audi A4 B5 AFN] Rozerwana guma osłaniająca przegub
« dnia: Lipiec 20, 2010, 08:55:38 »
Chłopacy, czy ktoś z Was się już spotkał z takim przypadkiem:
Jakiś czas temu mechanior mi mówił, że nie ma gumy na lewym przegubie. Za niedługo wymienialiśmy przegub i dali nową gumę. Guma ta po paru dniach spadła i zniknęła opaska co ją trzymała. Założyliśmy ją spowrotem. Ale w tym czasie rozsypywało się też łożysko, które zanim zostało wymienione rozwaliło mi czujnik ABS i wydaje mi się, że naruszyło ten nowy przegub bo już strzela. Wczoraj znaleźliśmy, że guma jest znowu tak jakby obkrojona i rozwalona na dwie części....
Co może tą gumę rozwalać? Zastanawialismy się czy to łożysko ją wtedy naruszyło i teraz się rozpadła czy jest jakiś inny powód.... Trzeba będzie następną gumę założyć i obserwować co się z nią dzieje....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2011, 16:47:03 wysłana przez RS »

Offline huan

• USER
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Tychy
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 115KM AJM
  • Rocznik Auta: 2001
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Śląskie
Odp: [A4 B5] Rozerwana guma osłaniająca przegub
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2010, 23:13:33 »
z gumami nie umiem dojść do ładu od początku jak kupiłem A4 juz 4 gumy wymienione i 3 przeguby, pierwsza wymieniona na ori za 70 zł, poleciała po 3miesiącach, pozostałe poleciały średnio co pół roku;
 przeguby, obecnie znowu lecą, jeżdżę agresywnie(ale nigdy nie daje w dechę na skręconych kołach przy ruszaniu, generalnie to jest jakiś zonk z tymi przegubami, koszt 300 zł za sztukę LOBRO, obecnie inna nazwa firmy.

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2010, 23:18:08 »
osłony kosztują 15-20 zł więc nie wiem po co płaciłeś 70 ;)

Offline huan

• USER
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2010, 23:24:19 »
chciałem ori, bo jest o centymetr dłuższa guma niż zamiennik Spidan- wcześniej LOBRO, sprawdzone wymierzone bo miałem 2 na stole, i myślałem ze lecą te gumy przez to że są węższe teraz już wiem ze to nie miało sensu.

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2010, 23:28:55 »
nie wiem, może masz półośkę krzywą skoro już 3 przeguby zajeździłeś,  LOBRO to jest dobra firma w zasadzie najlepsza jaką znam, jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja jak u Ciebie...

Offline huan

• USER
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2010, 23:45:14 »
LOBRO to producent ori do nas został własnie wykupiony przez Spidan, wymieniłem te przeguby z roznych stron, ale zawsze jak wjezdzalem do mechaniora lub na przeglad to goscie zawsze ze mam uwalona gume wiec podejrzewam ze przeguby leca przez pekniete gumy.Zeby  było smieszniej to ostatnio peknietą gume wymieniłem na nową , przegub wyjałem i wyczysciełem, nowy smar i do teraz był spokoj, czasami sie odzywa ale rzadko ten przegub, czyli stuk stuk przy skręcie narazie jest ciche.

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2010, 00:20:00 »
wiem że spidan i lobro to ten sam koncern GKN, przeguby są produkowane nawet w tych samych fabrykach ;)

s---r

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2010, 09:29:32 »
nie wiem, może masz półośkę krzywą skoro już 3 przeguby zajeździłeś,  LOBRO to jest dobra firma w zasadzie najlepsza jaką znam, jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja jak u Ciebie...

O i tutaj ADI dałeś mi temat do rozmyślania :)
Podobnie mój mechanior powiedział: czyżby coś z półośką? Źle założona, krzywa czy coś....

Też na skręconych kołach zawsze powoli ruszam żeby nie obiciążać niepotrzebnie przegubu. Dodam, że pierwsze "try-try" usłyszałem na drugi dzień po wymianie przegubu. Tylko, że wtedy to łożysko mi się rozsypywało i za 2-3 dni było wymieniane...

Przegub nie wiem jaki mam. Ale jakiś zwykły coś 100-120zł dawałem. Z czego się cieszę bo ORI jakby miał klęknąć to już strata nie do przełknięcia by była :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2010, 09:31:04 wysłana przez s---r »