Autor Wątek: [Audi A4 B6] Maglownica do wymiany?  (Przeczytany 11574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wacek

• ZIELONY
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Krapkowice
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 131KM AWX
  • Rocznik Auta: 2003
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Opolskie
[Audi A4 B6] Maglownica do wymiany?
« dnia: Marzec 02, 2010, 14:10:13 »
Problem przedstawia sie następująco, niedawno zauwarzyłem piski przy skręcaniu kierownica głównie w lewą strone oraz stuki przy szybkim ruszaniu kierownica, po tygodniu piski sie nasiliły i zaczyna delikatnie skrzypic przy skrecie w prawa strone w lewa to juz masakra...
W sobote mechanik wysłał mnie na diagnostyke bo nie był pewny od czego te piski, na diagnostyce stwierdzili ze to koncówki drążków, wiec mechanik stwierdzil ze wytrysniemy olej w jakieś gumy zeby miec 100% pewnosc ze to jest to. Dzisiaj podjeżdzam na zabieg, mechanik jeszcze raz chciał sprawdzic te piski wiec podniósł przód zeby odciazyc układ kierowniczy, po podniesieniu przodu piski były słabsze ale dalej były, wiec odłączył jeszcze od kół przekładnie kierownicza, wiec przy ruszaniu kierownica ruszala sie tylko przekładnia kierownicza a piski dalej nie ustały, wiec stwierdził ze własnie przekładnie trzeba wymienic.

Czy trzeba wymieniac ta przekładnie skoro nie przecieka, wogóle nie ubywa płynu od wspomagania, czy ona sie zurzywa w jakims stopniu mechanicznie, czy moze sie np, zatrzec?
Na moje oko to mogła by wystarczyc wymiana płynu od wspomagania, mozliwe ze jest stary gęsy i taki efekt piszczenia powstaje, ewentualinie przesmarowac kolumne kierownicza moze brakło gdzies smarowania albo tez moze obicerac w któryms miejscu? Co o tym sadzicie, prosze o wasze opinie  ;)

Audi A4 Club Polska Post połączony: [time]Marzec 08, 2010, 14:35:53 [/time]
Wymieniłem płyn od wspomagania i nistety nic nie pomogło, jedynie kierownica troche lzej sie kreci  :moon: po spuszczeniu starego płynu na powierzchni pływało troche drobniutkich opiłków, od czego to moze byc?? czy od tego magla??
I jeszcze jesli moge prosic o pomoc to co doradzicie, regeneracje starej czy jakąś podrobke firmy "DELCO REMY AUTOMOTIVE EUROPE" za 1.000zł czy tez orglinalnego ZF'a za 3.000zł??
A i jeszcze jedno mechanik powiedział ze mozna by było spróbowac wlać jakis ceramizer do wspomagania, tylko nie wiem czy warto bo jednak taka mała buteleczka 50zł a nie wiadomo jaki efekt, próbował moze juz ktoś cos takiego wlewac do wspomagania??
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 22:44:55 wysłana przez RKT »

Offline sebastianz

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: radomsko
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 tdi 90KM AHH
  • Rocznik Auta: 2000
  • Województwo: Małopolskie
Odp: [Audi a4 B6] Maglownica do wymiany?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:50:30 »
Witam!
Ja miałem podobną przypadłość w a4 avant ahh 2000r 1.9 tdi. Miała być maglownica do wymiany bo miałem duże wycieki płynu od wspomagania, po regeneracji wszystko było ok ale pojawiło się skrzypienie po jakimś czasie i raczej przypomina to skrzypienie plastików. Tak jakby coś było zbyt mocno skręcone albo dopasowane. Nie wpływa to na jazdę i oprócz tego nie ma żadnych innych objawów. Muszę dodać, że też skrzypi przy skręcaniu w jedna stronę, u mnie w prawo. Dopóki się nie pogarsza nie będę z tym nic robił, ale jeśli ma to być oznaką czegoś gorszego to  jeśli mieliście taki problem dajcie znać od czego to może być.
Pozdrawiam!
Lepiej siedzieć cicho i udawać głupca niż się odezwać i to udowodnić.

Offline mikie

• STAŁY BYWALEC
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Kraj: polska
  • Miasto: kraków
  • Model: inne
  • Oznaczenia Silnika: 1,9 tdi ALH
  • Rocznik Auta: 2001
  • Typ Nadwozia: Sedan
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2010, 15:59:03 »
przekladnia jest oki,nie daj sie naciagnac na wymiane,a tak apropo to zmien mechanika

Offline kangur

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: zator
  • Oznaczenia Silnika: 2.5TDI 150km
  • Rocznik Auta: 1998
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2010, 18:49:28 »
moze wahacz ktoryz pada? mialem taki przypadek, cos piszczalo przy skrecaniu, okazalo sie, ze to tuleja wahacza... ale po odpieciu galek powinno przestac, bo wtedy zwotnica nie pracuje...

Offline wacek

• ZIELONY
  • Miasto: Krapkowice
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 131KM AWX
  • Rocznik Auta: 2003
  • Województwo: Opolskie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:28:20 »
póki co jeżdżę cały czas i piski się nie nasilają, cały czas to samo, poziom płynu cały czas w normie nic nie ubywa,

drążki kierownicze miałem odpięte, czyli przy kręceniu pracowała tylko kierownica, drążek kierowniczy i przekładnia, i normalnie piski były takie same no i strasznie ciężko kierownica chodziła gdzie normalnie powinno dać się nią obrócić jednym palcem... może faktycznie coś jest zbyt mocno skręcone, gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny co poradzicie??

apropo mechanika możecie może polecić jakiegoś dobrego fachowca z okolic opola

Offline gniady 79

• STAŁY BYWALEC
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: Wroclaw
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 110KM AFN
  • Rocznik Auta: 1999
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:12:50 »
tam gdzie drążek wchodzi do maglownicy dokładnie od dołu jest nakrętka do małej regulacji -lekko możesz ją odkręcić na próbe

Offline viktor

• FANATYK
  • Niebieska Ruda SL
  • Miasto: RUDA ŚLĄSKA
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110 AFN
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2010, 23:17:45 »
jak mialem wyrombane na max  drazki to mi przy skrecaniu piszczala kiera po wymianie drazkow i koncowek nic nie klupie i nie skrzypi

Offline mlody85

• USER
  • Miasto: Chełm
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1996
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2010, 11:00:07 »
ja mam u siebie podobny problem. jakieś 3 tyg temu musiałem wymienić jeden wahacz bo był już na max-a wybity sam sworzeń ( lewy górny przedni ), no i przy tym od razu musiałem wymienić końcówkę drążka kierowniczego bo też poleciała. po tej wymianie, no i w sumie też i przed, ciężko chodzi mi wspomaganie, nie jest to kręcenie jednym palcem. nie wiem co robić??? czy muszę wymienić wszystkie wahacze?? czy drążki kierownicze, nie końcówki tylko te drugie. nie mam zielonego pojęcia.
pomóżcie

Offline gniady 79

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Wroclaw
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 110KM AFN
  • Rocznik Auta: 1999
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:58:38 »
Najważniejsza pompa daje ciśnienie wachacze nie wchodzą w gre ,ani stabilizatory jedynie jak by były mocno zapieczone ale to troche niemożliwe jak gumy całe na końcówkach.