Autor Wątek: [Audi A4 B6] Problem z czujnikiem zamkniecia drzwi  (Przeczytany 3843 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szeptyk

• USER
  • Audi - avec l'inspiration et la perfection.
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Szczecin
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 130KM
  • Rocznik Auta: 2002
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
[Audi A4 B6] Problem z czujnikiem zamkniecia drzwi
« dnia: Styczeń 23, 2010, 18:11:07 »
Witam wszystkich
Mam problem z czujnikiem zamkniecia drzwi od strony kierowcy. Jak zamkne drzwi kierowcy, FIS pokazuje ze dalej sa otwarte. Przez to pojawil sie rowniez problem z centralnym zamkiem, ktory nie zamyka danych drzwi bo 'uwaza' ze sa otwarte.

Moje pytanie brzmi, czy ktos wie, gdzie jest czujnik zamkniecia drzwi i jak on dziala?

Z tego co zauwazylem jest on chyba gdzies w zamku, ale jak sie do niego dostac po najmniejszej lini oporu.

Wielkie dzieki za pomoc.

Offline roko260984

• Audi A4 B7
  • USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Tuning, Dane Techniczne, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: POZNAŃ
  • Model: Audi A4 B7
  • Oznaczenia Silnika: 2.0 TDI
  • Rocznik Auta: 2005
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: [Audi A4 B6] Problem z czujnikiem zamkniecia drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2010, 19:08:03 »
Czujnik jest w zamku. Mój znajomy miał to samo do wymiany zamek. A u mnie się zawieszał i pokazywał że cały czas zamknięte w tylnich prawych ale rozłączyłem kostke sikłem WD40 w kostkę następnie w zamek i już jest OK. Więc sprawdź koniecznie kostkę.

Offline szeptyk

• USER
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:57:08 »
Hej
Po tym problemie z kontrola zamkniecia drzwi, jak zamkne samochod z kluczyka (nie pilotem) recznie, to miga kontrolka swiatel awaryjnych (trojkacik).

Czytalem ze moze to byc uzbrojony alarm, a moze to rozniez oznaczac jakis problem elektryczny.

Szczerze mowiac nie zauwazylem tego wczesniej, zawsze z pilota zamykalem i dzida :guard:, sprawdzalem jedynie tylne drzwi odruchowo czy zamkniete, jak na zlosc tamte sie zamykaly, ale od kierowcy z uwagi, ze sygnalizowalo, ze otwarte to ich nie zamykalo i tak sobie autko przez tydzien stalo otwarte na parkingu  :MLOTEK:.
Dobrze ze to Francja, to go jeszcze zobaczylem, w PL mozliwe ze juz by bylo puste miejsce po nim albo spladrowane wnetrze. W kazdym razie jak to zobaczylem to  :mad:

Mieliscie moze takie objawy a moze polaczone jest to z powyzszym problemem (czujnik zamkniecia drzwi)? Co uwazacie?

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc  :bry:

Audi A4 Club Polska Post połączony: Styczeń 24, 2010, 17:16:30
Jeszcze lepsze, schodze dzisiaj zobaczyc co z autkiem i co sie okazuje, akumulator juz nie zyje.
Jakies zwarcie, widac ta kontrolka od awaryjnych miga jak jest jakis problem z elektryka.

Rozebralem tapicerke, bez ofiar sie nie obylo (smieszne klipsy, tak skonstruowane ze na 6 tylko 2 wyszly nie pekajac) i problemem jest najprawdopodobniej wilgoc, ktora sie zebrala na zamku. Przez szpare widac krople wody na nim.

Ciekawostka co moze sie stac z autem jak wilgoc sie zbierze: http://www.a6klub.pl/a6-c5samochod-sam-sie-otwiera-lacznie-z-szybami-vt15772,15.htm

Jak wyciagne zamek to powiem wiecej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 17:16:30 wysłana przez szeptyk »

Offline szeptyk

• USER
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2010, 17:10:22 »
Zamykam temat, okazuje sie ze to nie czujnik. Zamek wyjety, smiga az milo. Problem jest gdzies indziej.