Autor Wątek: [Audi A4 B6] problem z zapalajacymi sie kontrolkami abs esp  (Przeczytany 4344 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline usio

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kępno
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 2,5 tdi
  • Rocznik Auta: 2002
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Małopolskie
[Audi A4 B6] problem z zapalajacymi sie kontrolkami abs esp
« dnia: Styczeń 06, 2010, 11:06:50 »
Witam mam audi a4 2.5 tdi 155km z 2002r podczas zapalania wlacza mi sie jednoczesnie kontrolka abs i esp a na komputerze pojawia sie duza kontrolka od hamulcy i 3 razy pika po chwili (3 sek) wszystko gasnie. problem znika gdy auto jest po jakiejs dluzszej trasie i sie nagrzeje wtedy zapala sie normalnie. Czasem zdaza sie ze problem na zimnym aucie sie niepojawi ale wtedy ciezko jest odpalic auto dopiero za 2-3 razem zapali.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 22:05:12 wysłana przez RKT »

Offline adasoft

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI AFN
  • Rocznik Auta: 1996
  • Województwo: Śląskie
Odp: problem z zapalajacymi sie kontrolkami abs esp
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:36:05 »
pyka i 3 razy (!) w czasie rozruch zimne silnika lub dłuzej postoju sprawdz stan akumulatora
płyn hamulcowe uzupełnic?

zabster

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2010, 22:32:15 »
Miałem to samo u siebie,i to był problem z czujnikiem od abs,pojechałem do mechanika podpioł mi auto pod vag i wykazało że mam problem z lewym tylnim  kołem ze cos jest z czujnikiem nie tak.Zdjołem koło i przeczyściłem czujnik(tylko czasem nie wypinaj czujnika tam jest taka gumka która osłania ten czujnik mozesz ja tylko odchylić i wyczyścisz czujnik).A z tym odpalaniem to może masz coś nie tak z imobilajzerem,u mnie czasem jak za szybko przekrece kluczyk to komputer mi czyta tak jak by ktoś chciał mi ukraśc auto i mi odcina wszystko i auto gasnie,a po paru próbach jest ok i auto mi pali normalnie.Mam nadzieje że to ci cos pomoze pozdrawiam,i szerokiej drogi.

Offline kala

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: polska
  • Miasto: knurow
  • Model: Audi A4 B8
  • Oznaczenia Silnika: 2,5tdi 150km
  • Rocznik Auta: 1998
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2010, 11:26:31 »
kolego mam podobny problem co ty czekam na wizyte u elektromechanika migaja mi te same kontrolki i pozatym jeszcze wydziela sie dziwny zapach ale okazalo sie ze najprawdopodobnie poszedl regulator napiecia bo mam ładowanie ok 18 i rozsadzilo mi akumlator a czy te lampki na pulpicie to wlasnie ta usterka bede wiedzial 9,02 kiedy odbiore auto z warsztatu :rotfl:

Offline adasoft

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Dąbrowa Górnicza
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI AFN
  • Rocznik Auta: 1996
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2010, 11:50:08 »
mruga grzałki to oznacza błędy zapisuje do komputera.trzeba odczytac to podłącz do komputera vagiem .odłączenie aku to resetuje błędy