Autor Wątek: [Audi A4 B5] problem z abs  (Przeczytany 15203 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zabster

• Gość
[Audi A4 B5] problem z abs
« dnia: Grudzień 30, 2009, 23:04:19 »
Gdzie znajde czujniki od abs,prócz tych pod tylna kanapą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 21:47:55 wysłana przez RKT »

adikrakow

• Gość
Odp: [audi a4 b5] problem z abs
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2009, 23:05:34 »
pod kanapą nie ma czujników, jedne czujniki masz w przednich kołach drugie w tylnych

zabster

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 23:11:28 »
A gdzie je znajde bo chyba mi sie jeden wypioł bo raz mi sie świeci kontrolka abs a raz nie.

Offline veto114

• USER
  • This is the war and we are sodlier
  • Kraj: Polsak
  • Miasto: Tarnowskie Góry
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2009, 06:37:02 »
z przodu czujniki wchodza w piaste szukaj ich z tylu, a tyl jest tak samo jak przod. Pod kanapa to jest  sterownik ABSu. Jak sie swieci kontrolka ABS to raczej nie jest "wypiecie" czujnika, one tak same z siebie nie wychodza. Jedz na vag niech sprawdza ktory czujnik jest walniety szkoda tak szukac na slepo

Offline tilltheendoflove

• ZIELONY
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Sosnowiec
  • Oznaczenia Silnika: 1.8T 180KM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Rodzaj Paliwa: Pb
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2009, 09:59:12 »

U mnie podobnie od czasu do czasu zapala się kontrolka od ABS. Nie działo się tak  dopóki nie wymieniłam na tylnich kołach tarcz i klocków. Jedne klocki były zdarte do zera i troszkę  było opiłków.  Czy ta świecąca kontrolka może być  związana tylko z tym  że czujnik się zabrudził, czy może  to się wiązać z czymś ciekawszym :)  byłam u mechanika i stwierdził ze to może być właśnie czujnik a wymiana jednego kosztuje -  bagatela  tylko 350,  kiedy na allegro można kupić nawet za 70 a wymiana chyba nie jest aż  taka skomplikowana.....

zabster

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:00:14 »
Byłem u mechaniora i podpioł mi auto pod vag,i wykazało że cos jest nie tak z tylnym lewym kołem.Póżniej wymyslił że mam przegób do wymiany z przodu z lewej strony i powiedzial że na przegóbie tez jest czujnik od abs-u i może to tez byc przyczyna.Czy to jest mozliwe,mieszkam za granica i może te mechaniory cos mnie sciemniaja.

Audi A4 Club Polska Post połączony: Grudzień 31, 2009, 16:09:00
No panowie,zdjołem koło i przeczyściłem czujnik abs tak jak radziliscie,i narazie odpukać jest ok,przejechałem pare mil i kontrolki sie nie świecą.Zobaczymy zapare dni.Dziekuje bardzo za dobre rady.Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 16:09:00 wysłana przez zabster »

debesciak

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:00:37 »
na przegubie jest taki pierscien przy pomocy ktorego czujnik abs odczytuje predkosc obrotowa kola. tak dla info  :)

zabster

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2009, 18:21:14 »
Dzieki za info.

Offline veto114

• USER
  • This is the war and we are sodlier
  • Kraj: Polsak
  • Miasto: Tarnowskie Góry
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1995
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:07:24 »
Jak sie wlacza kontrolka ABSu to musi byc cos z czujnikiem lub w  ostatecznosci sterownik. Jak u mnie  byl zle ustawiony czujnik to ABS wlaczal sie przy kazdym hamowaniu np. dojeżdżam do skrzyżowania hamuje normalnie i na samym koncy jak auto jedzie ok 15km/h wlacza sie ABS. Nauczylem sie z tym zyc  :D a tak na serio to sprawdzilem tylne czyjniki (tylko tam dalo sie je wyjac, z przodu zapieczone na amen ) wyczyscilem docislem do konca i wszystko dziala. W moim przypadku wlaczajaca sie kontrolka byla przyczyna uszkodzonego kabla. Ktos przede mna mial problem z ABSem nie wiedszial jak wymienic czujnik to przeciol kabel i skrecil przewody, zakleil tasma i dzialalo a po czasie przestalo  :cry:
Dlugo nie potrafilem znalez usterki, diagnosta kazla wymienic czujnik (250zl + 80zl robocizna  :MLOTEK: ) To cena zmobilizowala mnie do samodzielnej naprawy. Polecam samemu kupic czujnik ok. 70zl i wymienic. Nie dajmy sie okrasc nieuczciwym mechnika

Offline mateusz0818

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Krosno
  • Oznaczenia Silnika: AJM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:40:33 »
veto114,
mam pytanie co do Twojego opisu. Mianowicie mam identyczny problem jak włączający się ABS przy prędkości 15-20km/h.
Pojawiło się to po wymianie tylnych tarcz i klocków. Wtedy największy problem był z "drabinką" którą właśnie czyta czujnik abs-u bo okazało się że nowe tarcze nie miały tych drabinek i trzeba było przełożyć z oryg. Po zamontowaniu nowego zestawu coś jest nie tak.
Mechanik stwierdził że drabinka jest za głęboko naciśnięta na piaste i za dużo oddaliła się od czujnika -taka teza... Nie wiesz czy przypadkiem te czujniki można regulować? czy ich pozycja jest stała?