Autor Wątek: [Audi A4 B6] parujące lampy przednie  (Przeczytany 16111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafix5

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalani
  • Kraj: polska
  • Miasto: stalowa wola
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 2,5TDI 163KM BCZ
  • Rocznik Auta: 2004
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
[Audi A4 B6] parujące lampy przednie
« dnia: Grudzień 18, 2009, 10:36:50 »
Witam
wiem że temat był poruszany ale parujace lampy (bixenony, małysz) w mojej A4 B6 doprowadzaja mnie do histerii, oczywiscie są szczelne, kompletne i nie popekane, wszystko jest ori valeo, i walcze z tym problemem juz 2 tygodnie i nic, wyprobowałem juz wszytkie mozliwe medoty, poczawszy od rozebrania lamp na czynniki pierwsze, po przesmarowanie uszczelek aż do sprawdzenia szczelnosci wodując lampy w wannie, zasiegałem opinii u macherów profesjonalnie zajmujacych sie regeneracja reflektorów i tez wzruszaja ramionami, wiem ze zaraz ktos mi odpisze ze taka ich wada i nic sie nie da z tym zrobic, i zgodze sie bo nawet rozmaiwłem z serwisem, który stwiedził, ze zna temat i nawet jesli zwróciłbym sie do producenta z reklamacją to maja prawo odmówic ponieważ "tak ma byc".  Wiec apeluje do znawców i zapalenców o próbe wymyslenia moze własnego patentu na problem bo przeciez wady są po to żeby je eliminować. 
pozdrawiam

nazywaj tematy zgodnie z regulaminem stosując prefiks i mniej więcej zarys problemu
np [Audi A4 B5] problem z czujnikiem ABSu,
temat do poprawy, kolejne będą lądować w koszu, pzdr ADI
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 10:38:01 wysłana przez RS »

Offline Grzesiekkbc

• STAŁY BYWALEC
  • Miasto: Rajbrot / Bochnia
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1Z
  • Rocznik Auta: 1995
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Małopolskie
Odp: [Audi A4 b6 2,5 tdi] parujące lampy przednie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2010, 13:29:38 »
Jak miałem Fiata Seicento to też mi parowały lampy ale na tyle. Patentem było wiertełko i mały otworek na spodzie lampy i parowanie ustało.

Offline hotbird555

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska
    • skoratech
  • Kraj: polska
  • Miasto: Podkowa / Żyrzyn
  • Oznaczenia Silnika: 2.5TDI V6 155KM AYM
  • Rocznik Auta: 2002
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: [Audi A4 b6 2,5 tdi] parujące lampy przednie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2010, 18:04:11 »
Reflektor paruje tym bardziej im jest większa różnica temperatur między powietrzem w środku a tym zewnętrznym, wtedy gdy powietrze zaczyna się mieszać, ale POWOLI. Można to wyeliminować mając bardzo szczelne reflektory, wtedy mieszania nie będzie i parowania też. Gdy jest choć mała nieszczelność powietrze się miesza i wytrąca się para na ściankach. Możemy to jedynie obejść działając wprost przeciwnie, czyli zapobiec kondensacji, musimy silnie wietrzyć. Gdy już wyrwiemy "dziurę" tak aby różnica temperatur nie zachodziła powoli, to powietrze się szybko wymiesza, parowania nie będzie. Skoro nie możesz uszczelnić, możesz rozszczelnić. Niestety wpłynie to negatywnie na zachowanie czystości odłyśnika itd.
By MOC była z tobą!

www.skoratech.com.pl

Offline Bart-S

• USER
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Września
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 131PS AVF
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: [Audi A4 B6] parujące lampy przednie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2010, 16:26:44 »
Parowanie to wada fabryczna reflektorów Valeo - słabym punktem jest tutaj śruba regulacji. To przez nią woda dostaje się do wnętrza lampy (po jakimś czasie zbiera się tam błoto które dalej wchłania wodę powodując jeszcze większy syf). Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem jest zastosowanie większej uszczelki na krućcu regulacji - niestety u mnie nie zdało to egzaminu. Zdesperowany nakleiłem folię na tę część lampy gdzie znajduje się regulacja... Od tego czasu mam święty spokój, zero pary/wody na wewnętrznej stronie klosza... Może nie jest to najpiękniejszy sposób - jednak skuteczny  :wink:

Offline Phobia

• STAŁY BYWALEC
  • _/_/_/ S-Line owner _/_/_/
  • Kraj: PL
  • Miasto: B-ce/Lublin
  • Oznaczenia Silnika: AVF
  • Rocznik Auta: 2003
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2010, 19:12:41 »
Bart-S zalacz foto kiedys jak to ci wyszlo:P
Nie liczy się wiek, liczą się umiejętności...
--------------------------------------------------------------

Kompleksowa naprawa tel kom. (po zalaniu itp także), simlocki, PL menu itd.  || Naprawa aparatów cyfrowych, laptopów, kart graficznych (rzekomo spalonych lub z artefaktami itp), układów BGA itd.

Offline Bart-S

• USER
  • Miasto: Września
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 131PS AVF
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 15:51:35 »
Np. ale nie ma się czym chwalić - boli mnie że wygląda to w ten sposób ale póki co trzeba było wybrać lepsze zło (wolałem folię pod maską niż zaparowane reflektory).

Wcześniej próbowałem (oprczó wymiany oringu) uszczelnienia regulacji wazeliną. Przez 4 tygodnie spokój, aż wazelina nie straciła swoich właściwości smarnych (woda zaczęła ją wypłukiwać). Myślałem nad silikonem ale dałem sobie spokój ponieważ chciałbym mieć działającą regulację. Być może egzamin zdałby jakiś lepszy smar - taki którego woda nie wypłucze tak łatwo... Dopóki nie rozkminię tematu folia musi wystarczyć (tym bardziej, że zdaje egzamin celująco).

Tak było:

Powód parowania:

Sposób nałożenia folii (zdecydowałem się pokryć nią większość górnej części reflektora tak aby zakryć górną część tylnego wieka - tamtędy też może dostawać się woda - szczególnie wtedy gdy ma się założone rezystorki dla instalacji LED ;)) Folię mocowałem na bezbarwną taśmę dwustronną - przyklejona pod i na folię.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 09:43:29 wysłana przez Bart-S »

Offline ksiu85

• USER
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Niemcy
  • Miasto: Odelzhausen/München (D) Gronowice (OOL-OKL)
  • Model: Audi A4 B7
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 116KM BRB
  • Rocznik Auta: 2006
  • Województwo: Opolskie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2010, 21:36:03 »
Ja tez mam ten sam problem tylko ze w A4 B7,bylem juz nawet w serwisie,powiedziano mi ze to normalne w tym modelu ze troche moga parowac reflektory tylko ze ja niemialem tak zaparowanych jak na tych zdjeciach ale teraz wszystko juz zeszlo!!

Offline jacaa

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: Sulechów
  • Oznaczenia Silnika: 2.5TDI 163KM BDG
  • Województwo: Lubuskie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:57:24 »
a jak by ta srube regulacji za silikonowal ?? a moze jest jakis inny sposob na to?? bo mam ten sam problem  :smutny:
a moze sa jakies inne lampy ktore by mi te zastapily ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 21:14:50 wysłana przez jacaa »

Offline pawlak81

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Miasto: Kraków
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 130KM
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2011, 06:57:29 »
No więc też miałem ten denerwujący problem z parującymi lampami.
Poniżej opis mojego działania w kierunku wyeliminowania parowania lamp.

Postanowiłem postępować zgodnie sugestiami znalezionymi na forach.
Pierwsze, wyciągnąłem lampy. Tu się namęczyłem z głupimi wtykami od elektryki, za cholere nie nie chciały wtyczki wyjść, no ale jakoś się udało. Drugie, zapieczone śruby. Odkręcić jakoś odkręciłem ale przy odkręcaniu tak się zapiekły że ani rusz. Sporo WD-40 dało radę.
Wymieniłem uszczelkę śrub regulacyjnych. Uszczelki kupiłem w castoramie. Jakie to teraz nie powiem, jedne z tych najmniejszych uszczelek. Niestety okazały się trochę za grube, ale nożykiem jakoś je trochę oskrobałem i jakoś plastkiową śrubę udało się wcisnąć spowrotem.
Sprawdziłem szczelność zanurzając klosz w wodzie, no i niestety przeciekały, a więc po porządnym wysuszeniu lamp (jeden dzień na słońcu) w ruch poszedł uszczelniacz dekarski. Objechałem całe lampy na około oraz zalałem również tą śrubę regulacyjną (nie wiem czy to szczęśliwe rozwiązanie jak przyjdzie do jej regulacji, no ale uszczelnienie zawsze można później jakoś wyeliminować). Uszczelniłem również puchę zamykającą dostęp do żarówek z tyłu, gdyż okazało się że jedna ze śrub zamykających tą pokrywę nie trzyma.
Przesmarowałem również odpowietrzniki wazeliną.

Efekt.
4 dni od zabiegu, oraz jedna wizyta na myjni i póki co wilgoci w lampach nie ma, więc zakładam że już tak zostanie, przynajmniej mam taką nadzieję.
Pewnie zima będzie porządnym testem mojego zabiegu z uwagi na duże różnice temperatur więc z oblewaniem sukcesu muszę jeszcze poczekać.
Jeśli nie zda egzaminu to albo zaakceptuję tą wadę bo już nie mam pomysłu, albo kupię nowe lampy.

Podsumowując na dzień dzisiejszy - JEST OK
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 07:35:54 wysłana przez pawlak81 »

Offline lobo

• ZIELONY
  • Miasto: SC
  • Model: AUDI
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI AVF
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2011, 20:24:56 »
Witam, mam podobny problem z parującymi (już dwoma) reflektorami (ksenon - oryginał Valeo w A4 Avant 2004)...
Przed demontażem pomyślałem, że zapytam jak wynik Twojej pracy po dłuższym czasie??
PARUJĄ CZY NIE??:)

pozdrawiam