Autor Wątek: [Audi A4 B5] Problem z linką hamulca ręcznego  (Przeczytany 5253 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chester

• Gość
[Audi A4 B5] Problem z linką hamulca ręcznego
« dnia: Grudzień 17, 2009, 10:31:42 »
 Witam mam oto taki problem ze wspomnianą w temacie linką hamulca ręcznego!
Przez okres jakieś 4 lata używania i przeglądów nie miałem, sytuacji takich jak teraz.
Mianowicie po wizycie ostatniej u mechanika zachciało mi sie poprawić naciąg linki, zaznaczę że nie wiedziałem że jest samoregulująca,jak piszą na forum, hamulec brał na 4 ząbek, a ostatnio prawie w ogóle nie trzymał. Mechanior coś poprawił być może założył ją dokładniej?? zresztą sam nie wiem... :blink: Po powrocie do domu póki nie ruszałem ręcznego nic się nie działo, ale miałem tak naciągnięta linkę zakres ruchu był tylko na 2 ząbek!!. Gdy ruszyłem ręczny po 10 km zaczęło dymić, zapiekło sie i zablokowało tarcze. Moje pytanie co z tą linką że aby ją zdjąć i ponownie założyć, chociaż z jednego koła trzeba siły strongmana :D. Brakuje jakieś 6 cm >:( do normalnego naciągu i tak teraz jeżdżę ze ściągniętą do 1 przeglądu, który za miesiąc. Pytanie bo jeszcze jechałem drugie 10 km,innym razem, bo niby miało być ok, znów sie zaczęło dymić..! Czy da się uratować zaciski?, tarcze i klocki wymieniałem 1,5 roku temu przejechałem tylko 60 000 czy wystarczy przeczyścić, lub kupić zestaw naprawczy? Co z linką? jaki koszt tych części i naprawy, bo muszę sie uwijać do 15 stycznia! Sorry że się rozpisałem, ale na forum nie spotkałem podobnej sytuacji....Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 22:09:34 wysłana przez RKT »

Offline viktor

• FANATYK
  • Niebieska Ruda SL
  • Miasto: RUDA ŚLĄSKA
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110 AFN
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Śląskie
Odp: [Audi A4 B5 1.9 TDI ] Problem z linką hamulca ręcznego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:37:53 »
mi tez zlapalo lewe kolo przesmarowol linka mech przeczyscil zacisk i dzialo

Chester

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:44:27 »
Tylko że złapało mi oba naraz, dwukrotnie  :) i trochę przejechałem z zablokowanymi kołami...

Offline viktor

• FANATYK
  • Niebieska Ruda SL
  • Miasto: RUDA ŚLĄSKA
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110 AFN
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Typ Nadwozia: Avant
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:50:45 »
jak ci tarcz nie przegrzalo i nie telepie przy chamowaniu to wymien ta linka przesmaruj te zaciski

Chester

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:08:41 »
No nic nie ,,telepie'' jak hamuję, także tarcze są w porządku, a ile wymiana kosztuje i zakup linki ,,+ -'' ?

Offline veto114

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Polsak
  • Miasto: Tarnowskie Góry
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 90 KM
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Typ Nadwozia: Sedan
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2009, 22:25:47 »
Ja mam tak samo. Od kilku lat nie bylo zadnego problemu z linka recznego nawet zima. Teraz jest gorzej, jak zaciagne reczny to juz tak zostaje. Mysle ze sa dwa powody:
1. wilgoc i woda w "ryniece" linki jak dodamy do tego mroz to otrzymamy zamarznieta linke i brak reakcji ( reczny trzymie) Raz tak mialem auto postalo w garazu jeden dzien i samo puscilo.

2. przez lata nikt tego nie ruszal. Brod i uplyw czasu powoduje ze linka sie blokuje.

Dzisia pojechalem zmienic opony zaciaglem reczny i juz tak zostalo.
Sciaglem kolo, puknolem dwa razy w uchwyt linki na zacisku, puscilo !  :ok:

Jezeli chodzi o zacisk to wystarczy zesaw naprawczy (to kilkanascie zlotycz) , zmienisz uszczelki wyczyscisz tloczek. Umnie pomoglo robilem to w lipcu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 16:18:10 wysłana przez veto114 »

adikrakow

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2009, 23:48:27 »
co zrobić? wymienić linki, innej możliwości nie widzę, do tego jak już zdążyło Ci zapiec zacisk to trzeba go rozebrać i nasmarować....

Offline veto114

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2009, 16:20:33 »
Jezeli chodzi o zacisk to zrobilem tak jak mowisz, a linka bedzie musiala poczekac do wiosny.

Chester

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2009, 11:39:59 »
Dzięki, to z tego co widzę to wymienię linkę na nową najlepiej nie odkładać z nowym rokiem działać!!! Bo już pół roku się zbieram, to po kilku waszych opiniach, widzę że nie powinno być problemu, żeby nowe zaciski kupować, a koszt ich widać, to taki prawie jakby cała zawiechę na przód robił :)  No przynajmniej ja mam taką nadzieję, że kupie nowy zestaw naprawczy i wymienię linkę i będzie po problemie!!! Dam zresztą znać na forum jak u mnie, to wyszło czy będzie tak :ok:czy może  :thumbdown: Pozdrawiam wszystkich!!!

Offline veto114

• USER
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:59:44 »
Zestaw naprawczy to nie sa wielkie koszty a chyba kazdy potrafi to zrobic. Ja nie mam doswiadczenia ale dalem rade. WD40 w duzej ilosci pomaga prawie na wszystko  :wink:
Powodzenia