Autor Wątek: [Audi A4 B5]nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi  (Przeczytany 12188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adikrakow

• Gość
Odp: [Audi A4 B5]nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2009, 00:11:27 »
bezpiecznik na 100% się nie uwalił, raczej przyczyna leży gdzieś indziej, przełączniki też można wykluczyć bo szansa że trafiło wszystkie naraz jest nikła...

kris87

• Gość
Odp: [Audi A4 B5]nie działa oświetlenie wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2009, 11:49:25 »
sory ze tak pozno ale mialem problemy z internetem

alarm jest dokładany ale czujniki ma te same od alarmu i oswietlenia wew.
chyba sie popsol i gosc wymienil tylko sterownik alarmu.

a mam pytanko czy z tylu czujnik jest w zamku czy na zewnatrz??
sprawdzilem wszystko i moim zdaniem jest ok

ale nadal nie dziala

odlaczalem czujnik to widzial ze drzwi sa zamkniete to chyba jest ok
byl maly problem z tylna klapa ale juz ok (jak naprawialem to w momecie zapalenia lampki w bagazniku zaczal wyc alarm - co by oznaczalo ze czujnik jest ten sam)

Offline mlody85

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Chełm
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 110KM
  • Rocznik Auta: 1996
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2009, 14:05:15 »
czujnik w bagażniku masz w klapie, jest on po otwarciu z lewej strony, taka mała  czarna kostka jakieś 3cm na 4cm.
w tylnych drzwiach masz czujniki na belce, od strony oparcia, wciskane.
w przednich masz w drzwiach.

ja też miałem taki problem jak kupiłem moje autko, szukałem i zrobiłem :ok: przyczyna była w tylnej lampce, nie było tam przełącznika tego co sie przesuwa żeby świeciła cały czas albo przy otwarciu, zlutowałem dwie blaszki i jest gitara, tylko nie pamiętam które to już były musisz sobie sam sprawdzić bo są tam trzy takie. taka przyczyna może być w każdej.
mama nadzieję że pomogłem. pozdrawiam :worshippy: 

kris87

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2009, 15:16:28 »
ja mam tylko jedna lampke z przodu

i bede musial ją dokladniej przejzec

dzieki za pomoc
odezwe sie jak naprawie

Offline krzys356

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: Giżycko
  • Model: Audi A4 B8
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 ADP
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Typ Nadwozia: Cabrio
  • Województwo: Małopolskie
Witam, mam dokładnie ten sam problem. Po otwarciu którychkolwiek drzwi lampka się nie zapala. Natomiast zapala się po wyjęciu kluczyka oraz reaguje na otwarcie i zamknięcie auta z pilota, dodam, że gaśnie po włączeniu zapłonu, wszystko tak jak być powinno oprócz reakcji na otwarcie drzwi. Lampka sama w sobie jest sprawna, styki wyczyszczone w lampce jak i pompce od centralnego.
Nie wiem co może być za to odpowiedzialne?? Proszę o pomoc!!

Offline bombel4422

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - www.A4CLUB.PL/forum - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Miasto: Łaszczów
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 115KM AJM
ja miałem coś takiego u siebie. powinieneś sprawdzić połączenia styków przy pompce centralnego (prawa strona bagażnika) lub/i styki pod kierownicą (obok plastikowej sopki koło sprzęgła)

Offline krzys356

• ZIELONY
Dzisiaj sprawdziłem styki pod kierownica (lewa strona przy sprzęgle) wyjmowałem każdy po kolei i spryskałem wd40, następnie to samo zrobiłem z pompka od centralnego niestety brak efektu :( dla sprawdzenia podmieniłem na drugą pompkę, niestety to samo - nie świeci przy otwartych drzwiach.
Jest może jakiś stycznik po drodze odpowiedzialny za załączanie świateł przez krańcówki?

Offline tomcio2107

• STAŁY BYWALEC
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: PL
  • Miasto: Ok. Skoczowa :)
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 90KM
  • Rocznik Auta: 1995
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Śląskie
Witam, mam dokładnie ten sam problem. Po otwarciu którychkolwiek drzwi lampka się nie zapala. Natomiast zapala się po wyjęciu kluczyka oraz reaguje na otwarcie i zamknięcie auta z pilota, dodam, że gaśnie po włączeniu zapłonu, wszystko tak jak być powinno oprócz reakcji na otwarcie drzwi. Lampka sama w sobie jest sprawna, styki wyczyszczone w lampce jak i pompce od centralnego.
Nie wiem co może być za to odpowiedzialne?? Proszę o pomoc!!

witam . mam tez ten sam problem  w b5 95r. ..nasuwa mi sie na mysl jedna rzecz mianowicie czy sa podlaczone te krancowki wogule... bo jak na drzwi nie reaguje to cos w tym moze byc..

Offline stolarz007

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Tuning, Dane Techniczne, Opinie Audi A4 S4 RS4
  • Miasto: Tarnowskie Góry
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 110km
  • Rocznik Auta: 2000
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:03:29 »
koledzy temat troche stary ale moze ktos z was mi pomoze.... mam identyczny problem wlacze na stale dziala , nie dziala po wyjeciu kluczyka oraz po otwarciu ktorychkolwiek drzwi dodam ze oswietlenie bagaznika po otwarciu klapy dziala...;| sprawdzilem bezpieczniki sama lampke glowna wszystko wyglada ok styki rowniez....sam nie wiem juz o co w tym wszystkim halo:( moze ktorys z was mi pomoze??? :zmieszanie: :zmieszanie: :zmieszanie:

Offline krzys356

• ZIELONY
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2010, 22:44:03 »
u mnie problem wciaz nie zostal rozwiazany....  czyli wszystko tak jak pisalem wczesniej, co do nie swiecenia po wyjeciu kluczyka to przyczyna moze byc modul w pompce od centralnego, mozliwe ze wystarczy przeczyscic styki (dla sprawdzenia czy to jest przyczyna najlepiej podmienic pompke/centralke), jezeli chodzi o lampke w bagazniku ma ona oddzielny wlacznik ktory nie ma za bardzo nic wspolnego z reszta