Autor Wątek: [Audi A4 B6] Avant- Wymiana radia na... no wlasnie  (Przeczytany 11307 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vanta

• USER
  • A4 Club Polska
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kraków
  • Model: Audi A4 B6
  • Oznaczenia Silnika: 1.9TDI 131KM
  • Rocznik Auta: 2002
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Małopolskie
[Audi A4 B6] Avant- Wymiana radia na... no wlasnie
« dnia: Wrzesień 18, 2009, 14:02:29 »
Witam

Mam u siebie radio Chours (lub podobnie z pamieci pisze) - najprostsze jakie jest czyli kaseciak. Troche odstaje od dzisiejszych czasow, probowalem juz patentu z transmiterem FM ale strasznie harczy. czytalem juz forum i inne rzeczy ale jakos nadal nie wiem co najlepsze by bylo.

1. Kasetka z line in?
2. Zmiana radia na CD (czy sa ORI z CD co czyta plyty R/RW z MP3?)
3. Podpiecie do obecnego radia czegos line in z tylu (da sie?)
4. Emulator zmieniarki do obecnego radia (na allegro za 400 pln, minusem jest idiotyczne nazywanie plikow w folderach)
5. Nie ORI radio...? Tylko czy nie szkoda?
6. Jakies inne ori radio (z nawigacja np? jak tam wyglada kwestia czytania MP3?)

Pomozcie :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2009, 21:23:48 wysłana przez RS »

bibon

• Gość
Odp: [Audi A4 B6 Avant] Wymiana radia na... no wlasnie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 15:04:05 »
To wszystko zależy od tego ile środków chcesz na to przeznaczyć.
Osobiście wsadziłbym RNS-E.

Offline zulik

• Użytkownik
  • PRZYJACIEL A4CP
  • USER
  • *
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: WÓJCIN
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.6 benzyna 101 KM AHL
  • Rocznik Auta: 1998
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2009, 17:17:29 »
ja u siebie mam transmiter fm i i nic mi nie charczy - moze masz zle ustawiona czestotliwosc a tak nawiasem ja u siebie mam tez chorusa i nie zamierzam zmieniac to co fabryczne uwazam  za najlepsze a do sluchania muzy transmiter fm i nic wiecej. Ale zrobisz jak uwazasz ja ci nic nie narzucam. :)
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.

Offline vanta

• USER
  • A4 Club Polska
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2009, 13:32:43 »
ja u siebie mam transmiter fm i i nic mi nie charczy - moze masz zle ustawiona czestotliwosc a tak nawiasem ja u siebie mam tez chorusa i nie zamierzam zmieniac to co fabryczne uwazam  za najlepsze a do sluchania muzy transmiter fm i nic wiecej. Ale zrobisz jak uwazasz ja ci nic nie narzucam. :)

Pewnie zalezy jaki to jest transmiter, ja mialem taki prosty za 20-30 pln z allegro :) Jaki masz marke/model?

Audi A4 Club Polska Post połączony: Wrzesień 21, 2009, 13:33:21
To wszystko zależy od tego ile środków chcesz na to przeznaczyć.
Osobiście wsadziłbym RNS-E.

To zalezy jakie krozysci mozna odniesc... Narazie chcialbym sie wlasnie zorietnowac w tym co jest i w kosztach rowniez.

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2009, 13:57:08 »
ORi radia z Mp3 to chyba nie znajdziesz, Concert3 czyta mp3 ale to 2DIN radio, noi z połaczeniem moze być jakis cyrk
Mozesz pod chorusa bez problemu podłaczyć ori zmieniarkę. Co do emulatorów mam i w cale nie trzeba
4. Emulator zmieniarki do obecnego radia (na allegro za 400 pln, minusem jest idiotyczne nazywanie plikow w folderach)
Zasadą jest nie stosowanie polskich znaków, i tyle

Taka zmieniarka jest w 100% lepszym rozwiazaniem niz te transmitery, ponieważ nie trzeba dbać o baterie ( odtwarzacz MP3) ma sie wolną zapalniczke - nic nie szpeci, druga sprawa zmieniarka działa jak ori z możliwoscią obsługi z radia

Offline vanta

• USER
  • A4 Club Polska
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 14:07:55 »
ORi radia z Mp3 to chyba nie znajdziesz, Concert3 czyta mp3 ale to 2DIN radio, noi z połaczeniem moze być jakis cyrk
Mozesz pod chorusa bez problemu podłaczyć ori zmieniarkę. Co do emulatorów mam i w cale nie trzeba
Zasadą jest nie stosowanie polskich znaków, i tyle

Taka zmieniarka jest w 100% lepszym rozwiazaniem niz te transmitery, ponieważ nie trzeba dbać o baterie ( odtwarzacz MP3) ma sie wolną zapalniczke - nic nie szpeci, druga sprawa zmieniarka działa jak ori z możliwoscią obsługi z radia

No to teraz mnie mile zaskoczyles. Co do tych nazw plikow i katalgoow to takie info przeczytalem gdzies na stronie producenta takieeogo emulatora. Mozesz napisac jaki Ty masz model dokladnie? Jak wygladalo jego podlaczenie, koszty?

I jakbys w 2 zdaniach napisal aporpos tego Concert3 (btw. nei widze na allegro takiego, gdzie moge je zoabczyc?) i o co chodzi z 1DIN, 2DIN?

Z gory dzieki

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 14:25:17 »
Emulator mam firmy Xcarlink coś takiego
http://www.allegro.pl/item746525380_vw_audi_emulator_zmieniarka_mp3_sd_xcarlink_od_ss.html
Tyle że ja za to dałem 280zł ale z ponad rok temu
Podłaczenie jest banalne to tylko jedna wtyczka którą wpinasz w miejsce ori zmieniarki w radiu, a samą zmieniarke montujesz w schowku
Foldery nazywasz CD01 itd i w kazdego mozesz wrzucić do 99 piosenek, bo na tyle pozwala specyfikacja płyty CD, moga to być sety po nawet 2h, tylko nie zaduzo bo moze sie zawieszać, obsługuje karty do 4gb no chyba że cos zmienili
Mozna przewijać piosenki z poziomu radia, oczywiscie nazw piosenek nie wyswietla, ale to normalka przecież bo to zalezy od radia

tak wyglada concert3 z mp3
http://www.allegro.pl/item727630607_audi_a4_8e0_05_08r_radioodtwarzacz_concert_cd_mp3.html
Ale co do szczegółów w podłaczeniu nic nie wiem

i o co chodzi z 1DIN, 2DIN?
TO jest wielkosć radia, żebyś wsadził radio 2DIN musisz wymienić konsole pod radio 2 DIN

Offline vanta

• USER
  • A4 Club Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2009, 14:36:53 »
Podłaczenie jest banalne to tylko jedna wtyczka którą wpinasz w miejsce ori zmieniarki w radiu, a samą zmieniarke montujesz w schowku

Da rade to zrobic samemu?:)

Foldery nazywasz CD01 itd i w kazdego mozesz wrzucić do 99 piosenek, bo na tyle pozwala specyfikacja płyty CD, moga to być sety po nawet 2h, tylko nie zaduzo bo moze sie zawieszać, obsługuje karty do 4gb no chyba że cos zmienili
Mozna przewijać piosenki z poziomu radia, oczywiscie nazw piosenek nie wyswietla, ale to normalka przecież bo to zalezy od radia

Czyli teoretycznie masz zmieniarke na 99 plyt CD. Szkoda wlasnie tylko ze nie moge nazwac tego folderu przez nazwe albumu/zespolu, trzeba pamietac co na jakim "CD" siedzi, tak? :)

tak wyglada concert3 z mp3
http://www.allegro.pl/item727630607_audi_a4_8e0_05_08r_radioodtwarzacz_concert_cd_mp3.html
Ale co do szczegółów w podłaczeniu nic nie wiem

i o co chodzi z 1DIN, 2DIN?
TO jest wielkosć radia, żebyś wsadził radio 2DIN musisz wymienić konsole pod radio 2 DIN

Rozumiem, ale z tego wynika ze pod RNS-E tez bym musial zmienic konsole na 2DIN?

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2009, 14:44:57 »

Da rade to zrobic samemu?:)

Tak, musisz tylko rozebrać schowek, wyjać radio, przeciagnać kabel do schowka i złożyć to wszystko, radia nie odpinasz od instalacji wieć nic sie nie rozkoduje

Czyli teoretycznie masz zmieniarke na 99 plyt CD. Szkoda wlasnie tylko ze nie moge nazwac tego folderu przez nazwe albumu/zespolu, trzeba pamietac co na jakim "CD" siedzi, tak? :)

Nie
Możesz maxymalnie wsadzic 99 plików do jednego folderu wiec łącznie masz 594 pliki(6x99)

Rozumiem, ale z tego wynika ze pod RNS-E tez bym musial zmienic konsole na 2DIN?
Dobrze rozumiesz :ok:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 14:47:28 wysłana przez Kowi87 »

Smoczyca

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:19:59 »
Jako, że forum miało małą czkawkę, pozwolę sobie wkleić jeszcze raz te fotki mojego radyjka ;)